Меню & пошук

10 цитат із книжки «Гірка правда про стосунки» Ніла Штрауса

10 цитат із книжки «Гірка правда про стосунки» Ніла Штрауса

«Усе корисно до певної міри. Навіть кохання».


[ads-pc-2]

Inspired спільно із видавництвом «Наш Формат» пропонує підбірку цитат з книги Ніла Штрауса «Гірка правда про стосунки».


Ніл Штраус − американський письменник, журналіст і блогер. Публікується в журналі Rolling Stone і газеті New York Times.

«Гірка правда про стосунки» − до болю щира розповідь про життєві кризи, які звалилися на автора через власну поведінку. Штраус досліджує питання, які хвилюють усіх чоловіків і жінок. Чи природно все життя зберігати вірність одній людині? Чи можуть альтернативи моногамії поліпшити стосунки й принести більше щастя? Що притягує нас до партнерів, яких ми обираємо? Чи можемо ми зберігати пристрасть і романтику впродовж тривалого часу?

Шукаючи відповіді на складні питання стосунків, відданості та сексу, автор побував у сучасних гаремах, спілкувався з передовими науковцями й навіть лікувався в клініках, щоб позбутися сексуальної залежності. Те, що він відкрив для себе, кардинально змінило його уявлення про кохання, секс, стосунки й навіть себе самого.


1.

Кажуть, коли когось зустрічаєш та відчуваєш, що це кохання з першого погляду − утікай якнайшвидше туди, звідки прийшов. Бо це не кохання, а просто двоє психів знайшли одне одного. Ваша травмована внутрішня дитина впізнала травмовану внутрішню дитину в іншій людині, і ви обоє сподіваєтеся, що вогонь, який спалив вас дощенту, зцілить вас обох. У казках кохання влучає мов блискавка. У реальному житті блискавка спалює. Або й убиває.


2.

Я завжди думав, що сексуально залежні − це хтиві злочинці, а не хлопчики-переростки, які фантазують про одруження з жінками, з якими мають спільні інтереси. Уперше я почув про сексуальну залежність, коли слухав випуск новин ще підлітком. Там розповідали про сексуально залежного чоловіка, який їздив містом у своєму фургоні з матрацом та якимось чином затягував туди жінок. Зовнішність у того чолов’яги була звичайнісінька, вдягнений був непримітно, і мені було заздрісно, що його щира одержимість сексом дійсно давала якісь результати, тим часом як моя власна заводила мене в глухий кут.


3.

Усе корисно до певної міри. Навіть кохання.

Клініка спеціалізується на любовній залежності.

Ні, я не є жертвою любовної залежності, хоч би як мені цього хотілося. Це звучить більш прийнятно з соціальної точки зору. Мабуть, на небесах поряд з іншими мучениками є особливе місце для жертв любовної залежності.


4.

Якщо ми видалимо одну половину нездорових стосунків, тоді вся нездоровість зникає. У нас залишається самотній чувак, який насолоджується життям. Чим варіант двох людей у стосунках кращий за цей?


5.

У тебе немає часу на роздуми. Якщо хочеш бути по-справжньому щасливим, то мусиш визнати, що ти використовуєш секс як наркотик, щоб заповнити порожнечу. Ця порожнеча − твоя самооцінка. Глибоко в душі ти почуваєшся не вартим кохання. Тому втікаєш від цього почуття, завойовуючи щоразу нових і нових жінок.


6.

Можливо, близькість обставлена такими само культовими ритуалами, як і релігія. Але замість монотеїстів, пантеїстів та атеїстів тут − моногамісти, поліамористи та одинаки.

 


7.

Я б побилася об заклад, що після інтенсивних емоцій настає спустошення − вам уже не так весело і вам потрібні дедалі нові емоції. Тож зрештою ви можете все життя крутитися у вашій гонитві за черговим «приходом». Або ж можете усвідомити, що все це лише відволікає вас від жорстокої реальності − відсутності зв’язку із самим собою.


8.

− Здорове партнерство − це коли дві окремі дорослі особистості вирішують мати стосунки та стають окремою соціальною одиницею. Вони живлять свої стосунки, а стосунки − їх. Та вони не є ані залежними, ані незалежними; вони взаємозалежні. Це означає, що вони дбають про більшість своїх потреб самостійно, однак коли не можуть цього зробити, не бояться попросити в партнера допомоги.

Лорейн робить паузу, щоб сказане вклалося в наших головах, а потім додає:

− Лише тоді, коли наше кохання до іншої людини переважує потребу, в нас з’являється можливість побудувати справжні стосунки.


9.

Ваше життя нічого не варте, якщо ви проживаєте чиєсь інше.

 


10.

Дивно, як складаються стосунки: любов − це не випадковість. Це делікатне поєднання двох пазлів, створених різними виробниками. Але вони мають підходити один одному

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: