Меню & пошук

10 цитат із книжки «Гірка правда про стосунки» Ніла Штрауса

10 цитат із книжки «Гірка правда про стосунки» Ніла Штрауса

«Усе корисно до певної міри. Навіть кохання».


Inspired спільно із видавництвом «Наш Формат» пропонує підбірку цитат з книги Ніла Штрауса «Гірка правда про стосунки».


Ніл Штраус − американський письменник, журналіст і блогер. Публікується в журналі Rolling Stone і газеті New York Times.

«Гірка правда про стосунки» − до болю щира розповідь про життєві кризи, які звалилися на автора через власну поведінку. Штраус досліджує питання, які хвилюють усіх чоловіків і жінок. Чи природно все життя зберігати вірність одній людині? Чи можуть альтернативи моногамії поліпшити стосунки й принести більше щастя? Що притягує нас до партнерів, яких ми обираємо? Чи можемо ми зберігати пристрасть і романтику впродовж тривалого часу?

Шукаючи відповіді на складні питання стосунків, відданості та сексу, автор побував у сучасних гаремах, спілкувався з передовими науковцями й навіть лікувався в клініках, щоб позбутися сексуальної залежності. Те, що він відкрив для себе, кардинально змінило його уявлення про кохання, секс, стосунки й навіть себе самого.


1.

Кажуть, коли когось зустрічаєш та відчуваєш, що це кохання з першого погляду − утікай якнайшвидше туди, звідки прийшов. Бо це не кохання, а просто двоє психів знайшли одне одного. Ваша травмована внутрішня дитина впізнала травмовану внутрішню дитину в іншій людині, і ви обоє сподіваєтеся, що вогонь, який спалив вас дощенту, зцілить вас обох. У казках кохання влучає мов блискавка. У реальному житті блискавка спалює. Або й убиває.


2.

Я завжди думав, що сексуально залежні − це хтиві злочинці, а не хлопчики-переростки, які фантазують про одруження з жінками, з якими мають спільні інтереси. Уперше я почув про сексуальну залежність, коли слухав випуск новин ще підлітком. Там розповідали про сексуально залежного чоловіка, який їздив містом у своєму фургоні з матрацом та якимось чином затягував туди жінок. Зовнішність у того чолов’яги була звичайнісінька, вдягнений був непримітно, і мені було заздрісно, що його щира одержимість сексом дійсно давала якісь результати, тим часом як моя власна заводила мене в глухий кут.


3.

Усе корисно до певної міри. Навіть кохання.

Клініка спеціалізується на любовній залежності.

Ні, я не є жертвою любовної залежності, хоч би як мені цього хотілося. Це звучить більш прийнятно з соціальної точки зору. Мабуть, на небесах поряд з іншими мучениками є особливе місце для жертв любовної залежності.


4.

Якщо ми видалимо одну половину нездорових стосунків, тоді вся нездоровість зникає. У нас залишається самотній чувак, який насолоджується життям. Чим варіант двох людей у стосунках кращий за цей?


5.

У тебе немає часу на роздуми. Якщо хочеш бути по-справжньому щасливим, то мусиш визнати, що ти використовуєш секс як наркотик, щоб заповнити порожнечу. Ця порожнеча − твоя самооцінка. Глибоко в душі ти почуваєшся не вартим кохання. Тому втікаєш від цього почуття, завойовуючи щоразу нових і нових жінок.


6.

Можливо, близькість обставлена такими само культовими ритуалами, як і релігія. Але замість монотеїстів, пантеїстів та атеїстів тут − моногамісти, поліамористи та одинаки.

 


7.

Я б побилася об заклад, що після інтенсивних емоцій настає спустошення − вам уже не так весело і вам потрібні дедалі нові емоції. Тож зрештою ви можете все життя крутитися у вашій гонитві за черговим «приходом». Або ж можете усвідомити, що все це лише відволікає вас від жорстокої реальності − відсутності зв’язку із самим собою.


8.

− Здорове партнерство − це коли дві окремі дорослі особистості вирішують мати стосунки та стають окремою соціальною одиницею. Вони живлять свої стосунки, а стосунки − їх. Та вони не є ані залежними, ані незалежними; вони взаємозалежні. Це означає, що вони дбають про більшість своїх потреб самостійно, однак коли не можуть цього зробити, не бояться попросити в партнера допомоги.

Лорейн робить паузу, щоб сказане вклалося в наших головах, а потім додає:

− Лише тоді, коли наше кохання до іншої людини переважує потребу, в нас з’являється можливість побудувати справжні стосунки.


9.

Ваше життя нічого не варте, якщо ви проживаєте чиєсь інше.

 


10.

Дивно, як складаються стосунки: любов − це не випадковість. Це делікатне поєднання двох пазлів, створених різними виробниками. Але вони мають підходити один одному

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: