Меню & пошук

Бенксі пожертвував триптих «Вид на Середземне море», щоб зібрати кошти для лікарні

Бенксі пожертвував триптих «Вид на Середземне море», щоб зібрати кошти для лікарні

Робота — відповідь на кризу мігрантів останнього десятиліття.


[ads-pc-2]

Бенксі пожертвував триптих «Вид на Середземне море» благодійному аукціону Sotheby’s, щоб зібрати кошти для лікарні міста Вифлеєм, повідомляє The Guardian. Триптих оцінюють від 800 тисяч до 1,2 мільйона фунтів стерлінгів. 

Художник створив роботу у 2017 році. Три картини в рамках виглядають як морські пейзажі епохи романтизму, але рятувальні круги і помаранчеві рятувальні жилети розповідають іншу історію. Це відповідь на кризу мігрантів останнього десятиліття. 

«Цей триптих висить в галереях Sotheby’s разом з роботами найбільших пейзажистів, зокрема Беллотто, Ван Гоєна і Тернера. Однак, робота Бенксі виділяється своїм потужним політичним меседжем», — сказав Алекс Бранчік, який курує напрямок сучасного європейського мистецтва Sotheby’s.

Картини Бенксі створив для готелю The Walled Off Hotel у Вифлеємі, вікна якого виходять на стіну, що розмежовує Ізраїль і палестинські території. У готелі знаходиться найбільша колекція робіт Бенксі, зокрема одна з останніх робіт художника — інсталяція «Шрам Вифлеєму» (Scar of Bethlehem).

Надходження від продажу триптиха підуть на нове відділення для лікування інсультів і закупівлю дитячого реабілітаційного обладнання для лікарні BASR у Вифлеємі. 

Разом з триптихом на аукціоні продадуть портрет коханої і музи Пікассо —  Марії-Терезії Вальтер.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: