Меню & пошук

Маловідомий портрет коханої Пабло Пікассо вперше виставлять на аукціоні

Маловідомий портрет коханої Пабло Пікассо вперше виставлять на аукціоні

Картина оцінюється у 6-9 мільйонів фунтів стерлінгів.


[ads-pc-2]

Аукціонний будинок Sotheby’s виставить на торги малюнок вугіллям 1931 року художника Пабло Пікассо, повідомляє The Guardian. 

На роботі «Femme endormie» зображена кохана і муза Пікассо —  Марія-Терезія Вальтер. Портрет художник зробив, коли його стосунки з Вальтер все ще зберігалися у таємниці. 

Це «абсолютна перлина, вона так вишукано красива», — сказала Гелена Ньюман, керівниця відділу імпресіонізму і сучасного мистецтва Sotheby’s. «Він застосував техніку, яка дає неймовірну близькість до роботи. Це просто чудово; нагадує чудові малюнки епохи Відродження, але неймовірно сучасне, вільне, безпосереднє і пряме». 

45-річний Пікассо вперше познайомився з 17-річною Вальтер у Парижі у 1927 році. За словами його онука Олів’є Пікассо, ця випадкова зустріч і подальша робота фактично відродили Пікассо.

Вальтер стала музою для картин та скульптур Пікассо, деякі з яких вважаються найбільшими роботами в кар’єрі художника.

Малюнок вугіллям, що з’явиться на аукціоні, набагато більш інтимний. Свідченням цього є те, що Пікассо зберігав його до смерті у 1973 році, після чого він перейшов до його сина Бернарда. Робота була придбана нинішнім власником у 1986 році, і відтоді її не виставляли на загальний огляд.

Картина оцінюється у 6-9 мільйонів фунтів стерлінгів (7,5-11 мільйонів доларів). 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: