Меню & пошук

Freedom Tower – новий символ Нью-Йорка

Freedom Tower – новий символ Нью-Йорка

[ads-pc-2]

Після терактів 11 вересня 2001 року Нью-Йорк виявився спустошеним. Як фізично, так і морально – легендарне місто назавжди втратило свій характерний образ, який створювали два величезні хмарочоси-близнюки, що стояли в нижній частині Мангеттену. Проте, як нам часто повторюють в американських фільмах, американці – нація незламна, тому вже за кілька років після трагедії місто отримало надію на отримання нового символу. Його ім’я – Freedom Tower.

Питання про забудову майданчика, де колись стояли близнюки WTC, постало після того, коли завали було розчищено, а ділянку звільнено від сміття. В Нью-Йорку почалися жваві дискусії щодо того, як використати тепер уже символічне місце для мегаполісу. Хтось пропонував побудувати там нових близнюків, хтось хотів лишити його неторканим. Втім, наприкінці 2002 року було вирішено, що на місці WTC буде один хмарочос і музей на місці близнюків.

Після кількох варіантів дизайну, які були відкинуті власником майданчику, в 2005 році було презентовано кінцевий проект хмарочосу під назвою Freedom Tower – Вежа Свободи.

One World Trade Center

Будівля зі скла та бетону має проектну висоту 541 метр і увінчується шпилем. Поряд з вежею буде споруджено ще кілька хмарочосів, які разом становитимуть нову забудову цього кварталу.

В 2009 році хмарочос отримав офіційну назву – One World Trade Center. На момент завершення будівництва (2013 рік) будівля стане найвищим хмарочосом в Нью-Йорку та  США (1776 футів – аналогія з роком підписання Декларації незалежності США). Площа офісних приміщень – понад 240 тис. м².

WTC Memorial

Місця, де колись знаходились вежі-близнюки, залишать порожніми – у два величезні квадратні басейни буде стікати вода, а навколо ростимуть дерева. У червні 2011 на території музейного комплексу було висаджено перші саджанці.

Станом на липень 2011 року було побудовано більше 70-ти поверхів One World Trade Center, тобто близько половини хмарочосу. Весь комплекс, разом з сусідніми хмарочосами, буде завершено до 2015 року. Саме тоді Нью-Йорк здобуде своє нове “обличчя”, і, можливо, воно стане місцем для нових історій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: