Меню & пошук

Міфи про закордон: що українці думають про Європу

Міфи про закордон: що українці думають про Європу

[ads-pc-2]

zakordon

З того часу, як ми опублікували наші карти стереотипів – європейських та українських – нас не покидало відчуття того, що ця тема досі не досліджена повністю. Бо у кожного з нас є свої власні переконання, уявлення і стереотипи щодо життя в тому чи іншому місці. Зважаючи на те, що 90% українців і досі можуть боготворити країни Європи, ми вирішили розвіяти популярні міфи про те, який вигляд має справжнє життя закордоном. І спитали про це у людей, що провели там вже достатньо часу.


eugene

Євген Бритавський
мандрівник, побував більш ніж в 10 країнах Європи

Українці думають, що в Європі люди набагато більше заробляють. Але орендна плата за житло та ціни на транспорт напряму пов’язані з середньою зарплатою у країні, тож так, у гривневому еквіваленті заробляють більше, але й витрати відповідно більші.

Українці вважають, що у європейських країнах розповсюджений швидкий та безкоштовний wi-fi. Насправді досить рідко зустрічаються таблички Free WiFi, частіше доводиться купувати каву та отримувати з нею пароль до мережі у кафе.

До речі про каву – багато моїх знайомих вірять у каву по-віденськи, по-ірландськи, взагалі у вкрай добру каву, зварену будь-де у західній Європі. Справді неперевершена кава зустрічалася мені лише в Італії.

А ще українці кажуть, що німкені некрасиві, а всі красуні-блондинки лише десь у Швеції, а гарні брюнетки тільки у Іспанії. Скільки не подорожую, не помічаю суттєвої різниці у співвідношеннях зовнішності.

Ще вважається, що у Європі більш культурна та охайна молодь. Це недалеко від правди до вечора п’ятниці, а потім що українські, що італійські чи нідерландські студенти – галасують, п’ють та смітять на вулицях однаково.

taras1

Тарас Семенюк
студент, 4 роки живе у Великобританії

Українці думають, що на Заході чистіше. Наприклад, в Англії цінують навколишнє середовище, але побачити сміття на узбіччях не буде важко.

Чимало українців вважають, що диплом європейського зразка, виданий українським університетом, буде визнаний за кордоном. Престижність “могилянки” чи “поплавка” за кордоном рівна нулю.

Побутує думка щодо заможності іноземців. В багатьох людях з-за кордону українці (не кажу, що всі) вбачають мільйонерів. За кордоном високий рівень економічного розвитку, але не такий, як це здається на перший погляд.

vova

Володимир Купріянов
аналітик даних, 3 роки живе у Великобританії

Поширений стереотип – це те, що за кордоном ніхто не знає, де Україна і що воно таке. Насправді всі знають де це, знають Кличків, Андрія Шевченка, Тимошенко, Динамо і Шахтар.

Ще один міф: за кордоном телекомунікації розвинені набагато краще, ніж в Україні. Це неправда, інтернет в українських містах набагато кращий та швидший ніж в більшості країн Європи.

За кордоном люди не знають ціни грошам і не розуміють що таке “шара” – вважає чимало українців. Але ні, європейці розуміють, що таке шара, і ще й як. І економлять на чому тільки можна і шукають халяви всюди.

Українці думають, що за кордоном всім живеться краще. Але добре живеться тут далеко не всім, бо існує купа своїх проблем – бідність, бездомність, безробіття і багато іншого.

Популярний міф: “в Європі все чисто і цивілізовано, і ніхто не смітить”. Там живуть такі ж люди, як і в нас, що смітять, і плюють, і недопалки кидають прямо на тротуар.

Ну і останнє, що хотілось би згадати – це стереотип про те, що за кордоном можна не працювати і прожити на допомогу по безробіттю. Ага, спробуй “проживи” – не все так просто і допомога по безробіттю дозволяє хіба лиш вижити, але не жити повноцінно.

oles

Олесь Данилович
студент, 12 років живе у Швейцарії

Деякі українці вважають, що на Заході всі мають особисту прислугу, яка допомагає по господарству. Особисто я не знаю нікого, хто б мав прислугу. Дехто наймає прибиральницю на годину в тиждень, але більшість прибирають власноруч.

“На Заході всі багаті” – ще один вкрай поширений міф. Звичайно, зарплати тут вищі, але ціни, особливо в Женеві, дуже кусючі. Оренда житла в гуртожитку починається приблизно від 600 франків на місяць (5200 гривень).

Не раз стикався з хибним уявленням про те, що в Європі безпечно і немає криміналу. Стільки гопників, як в Женеві, я у Львові, чи будь-де в Україні, ніколи не бачив. У сусідній Франції ситуація ще гірша. Звичайно, міліція працює тут дуже оперативно і професійно, але сідати в громадський транспорт о 5-ій ранку інколи страшно.

Українці вважають, що на Заході всі гарно вбрані. Значною мірою європейці у повсякденному житті вдягаються невибагливо, навіть у Парижі, який вважають світовою столицею моди. Про студентів можна навіть не згадувати: вони інколи приходять на пари в піжамах. Тим не менш, на офіційні події більшість людей все ж дотримуються дрес-коду.

sergey

Сергій Ковальов
програміст, 3 роки живе у Данії

Ще в дитинстві я чув байку про те, що в Європі доріжки асфальтують там, де люди вже протоптали стежку. Насправді ці доріжки рідко асфальтують взагалі. Використовують інші матеріали. І роблять це, звісно, як запланували, а не там, де “протоптали” люди.

Вважається, що в будь-якому місті Європи чимало громадських туалетів, тому люди не справляють потребу будь-де. Насправді громадських туалетів так мало, як і в нас. І особливо результати цієї відсутності стають помітнішими на стінах будинків у ніч з п’ятниці на суботу.

Ще одна неоднозначна ситуація – з уявленням про тотальну чистоту та наявність смітників. Справді, в місцях масового відпочинку є достатньо урн: на пляжах, стоянках вздовж доріг. Але в міських кварталах Європи смітники зустрічаються не частіше, ніж у нас. Можливо, це залежить від конкретного міста. Але я добре пам’ятаю, як довго не міг знайти, куди можна викинути паперовий стаканчик в центрі Парижу. Ну а чисто тому, що прибирають, а не тому, що не смітять.

А з якими міфами зустрічались ви у своїх мандрівках країнами світу? Чекаємо на ваші враження та історії в коментарях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

23 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: