Меню & пошук

#AMtimes: Універсальна інструкція з отримання віз

#AMtimes: Універсальна інструкція з отримання віз

[ads-pc-2]

tumblr_n3ufhpOOah1rpwhvdo1_1280

Нас часто запитують одне й те саме «Як ви робите візи?». В цьому треді ми спробуємо навести щось типу універсальної методики з того, як отримати візу в будь-яку країну світу від Швейцарії до Свазіленду. Всі наші поради спрямовані на отримання перш за все туристичної візи. 

Почнемо з приємностей:

Перелік безвізових країн для українців в 2018 році.

В інших випадках:

1. Візу отримати набагато простіше, ніж тобі здається.

2. Дійсно простіше.

3. Запам’ятайте: отримання віз – це перш за все звичайна бюрократична процедура. Не ви перший і не ви останній будете її проходити. Ваш окремий випадок нічим не особливий. Посольство не намагається вас надурити, візовий офіцер не прагне поставити вам відмову в паспорт. Машина з штампування омріяних наліпок працює щодня, всього-навсього потрібно підлаштуватися під потрібну модель і вам шльопнуть візу. Усі вимоги до заявника на той чи інакший тип віз ви можете дізнатися з інтернету. Найпростіший і найкоротший шлях до успіху – це спробувати повністю відповідати тим вимогам або грамотно створити вигляд такої відповідності.

4. Візи можна робити в країні, де ви живете; відсилати електронний пакет документів в іншу країну, якщо немає посольства на Батьківщині (для України, наприклад, це Австралія, Нова Зеландія, Кірібаті);  проходити весь процес онлайн (Мексика, Шрі-Ланка) або робити по ходу в інших країнах. В останньому випадку є одне але: не всі країни дозволяють отримувати свої візи в третіх країнах. Японія, наприклад.

5. В основному відмовляють у видачі віз або взагалі вже неадекватам, або якщо були неправильно зібрані документи. Сайти посольств, особливо «бананових» республік, часто не оновлюються протягом років і наведена там інформація, м’яко кажучи, вже не актуальна. Дзвінки в посольство не завжди допомагають, особливо якщо на телефоні сидить еталонна ТП, а як показує практика саме таких туди і беруть. Краще все-таки заскочити в консульство і з’ясувати все безпосередньо у співробітників візового відділу.

6. Всі країни по складності отримання віз для українців можна умовно поділити на три категорії:

  • дають усім підряд;
  • дають при наявності деяких документів типу довідки з роботи, страхування, бронювання готелів, тощо;
  • дають без особливого бажання, треба серйозно готуватися.

Ще є Туркменістан. Туди отримати туристичну візу практично неможливо. Необхідно отримати персональне бізнес-запрошення від нафтової компанії або сім’ї президента.

7. Якщо ти студент то найчастіше візи в Шенген, США, Австралію і Японію дають по запрошенню від університетів на усілякі заходи типу стажувань, конференцій та культурних обмінів. Окрім того, що так простіше отримати візу, так її ще й безкоштовно можуть надати. Потрапити в цю тему набагато легше, ніж ви думали. Але тут дуже важливий скіл написання мотиваційних листів.

8. Не-студенти можуть пошукати друзів серед головних редакторів журналів. Отримання посвідчення журналіста не лише відкриє двері до посольств (в цивілізовані країни світу, інші ж навпаки – закриються для вас назавжди), але й з’явиться незліченна кількість можливостей потрапляти безкоштовно у музеї, на виставки, жити в готелях та їсти в ресторанах. Щоб отримати посвідчення не обов’язково влаштовуватися на роботу в «Камсамольскую правду». Можна взагалі бути якимось-там «популярним блоґером» або примазатися до якого-небудь інтернет-видання. В хард-кор версії ксиву можна зробити власноруч і розповідати про роботу хоч в «Нью-Йорк Таймс», але тут вже до першого зальоту. Між іншим, на Коасан-Роад в Бангкоці підробне посвідчення коштуватиме вам 30 баксів.

9. Для жебраків чудово працюють запрошення від троюрідної бабці при отриманні Шенгена, особливо польского або до країн Прибалтики, а також китайської та японської віз. Проте, будь обережним, воно має зворотній ефект на шанси отримати Штатівську турвізу, тому що там всіх підозрюють в імміграційних намірах і родичами в Америці ліпше не світити.

10. Віза в США значно спрощує отримання інших віз, до того ж по ній Українці можуть вільно подорожувати по Мексиці, Коста-Ріці, Панамі, Американському Самоа та Гуаму. Наш досвід по отриманню американської візи був описаний у попередній статті.

11. Якщо плануєте подорожувати часто – ліпше одразу завести другий закордонний паспорт. Законом це не забороняється, але значно спрощує життя мандрівнику. Наприклад, якщо у вас в паспорті стоїть штамп Ізраїлю, то вас не пустять в Сирію, Ліван, Іран, Ємен, Лівію і Судан, а з штампом Північного Кіпру вам перекритий шлях до Південного і у Грецію.

12. В більшості випадків на візу доведеться заповнювати анкету англійською мовою. Якщо ви нею не володієте, то роздрукуйте її вдома та попрохайте когось знайомого допомогти із заповненням. Не пишіть на кожне запитання цілий твір – менше буде до чого придертися. З іншої сторони на питання про маршрут подорожі ліпше все-таки відповісти розгорнуто й детально.

13. В якості матеріального підтвердження забезпечення подорожі зазвичай підійде проста виписка з банківського рахунку. Проте не поспішай впадати у відчай, якщо такого в тебе немає або на ньому лежить три копійки. По закону банки не можуть розповсюджувати посольствам інформацію стосовно своїх клієнтів. Максимум, що вони можуть сказати співробітнику (хоча з ймовірністю у 95% такого не трапиться) чи є у вас рахунок в цьому банку, чи немає. Тому, якщо грошей в тебе зась, починай вчитися працювати в графічних редакторах сам-знаєш-навіщо.

14. В довідці з роботи розмір зарплатні зазвичай плаваючий. Залежить він від ваших відносин з бухгалтеркою. Якщо за шоколадку вона готова домалювати вам зайвий нуль до вашого місячного прибутку і не затупити в разі дзвінка з перевіркою – це вирішить проблему. Якщо офіційно роботи в вас немає, то її за бажанням можна також «намалювати», проте тут вже шанси бути схопленим на гарячому значно зростають. Можна потрапити під адміністративну перевірку в консульстві США, наприклад, і тоді всі ваші папірці будуть декілька місяців перевіряти під мікроскопом. На особистому трагічному досвіді можу підтвердити, що навіть Австралія не лінується пробивати роботодавців по всім базам. Тому декілька разів подумайте перед тим, щоб вигадувати собі роботу: у випадку невдачі в кращому випадку вам відмовлять у видачі візи, в гіршому – заборонять в’їзд до країни. Краще надати достовірну інформацію і взяти спонсорського листа від батьків або чоловіка.

15. Якщо жити у готелі як біла людина ви не збираєтеся, а бронь для візи надати все-таки необхідно, то краще це зробити безпосередньо перед самою подачею документів, щоб був час для відміни бронювання. Збережіть собі адресу готелю, котрий ви вказали в анкеті, коли ви прибудете в необхідну країну то, скоріше за все, його буде необхідно вписати в міграційну карту. Те саме стосується і авіабілетів.

16. Додатково деякі країни (перелік тут: http://www.bpclub.ru/topic/41199-необходимые-медицинские-документы-для-получен/) можуть вимагати сертифікати про щеплення, або свідоцтва про перевірку на ВІЛ. Якщо країна сувора, то до обов’язкових документів можна включити документи на власність нерухомості або авто, рух коштів по рахунку, рекомендаційні листи від пов’язаних з вами організацій (серйозних організацій «з іменем», а не шарашкіних контор). Останні довідки дуже цінуються країнами типу США, Канади, Великобританії і Японії.

17. Страхування краще купляти через інтернет – там можна їх придбати вдвічі-втричі дешевше ніж під посольством чи турфірмою. Все одно у випадку піздєца вони вам наврядчи допоможуть.

18. Важливе правило: завжди краще не лінуватися і робити копії всіх документів, бо бюрократія нещадна.

Чим більше у тебе в паспорті віз, тим простіше отримувати наступні. Якщо паспорт чистий, то краще спочатку з’їздити в пару безвізових або візових-по-прибуттю країн, щоб отримати декілька штампів на сторінки. Хоча знову-таки чистий паспорт не може бути перешкодою для отримання будь-якої візи.

20. Як показує досвід, деякі візи простіше оформлювати за кордоном, в сусідніх з необхідною вам державах, аніж робити це в Україні. Зазвичай там пакет необхідних документів значно менший, а візові офіцери більш лояльні. Проте будьте готові до питань, чому ви не зробили візу на Батьківщині.

21. Китай краще за все робити в РФ, Казахстані і Монголії. В Києві швидко, без гємора проте дорого візи робить агенство Артекс. Тайланд простіше і дешевше зробити в Лаосі або Малайзії.

22. Якщо ви маєте час для довготривалої подорожі і плануєте відвідати декілька країн за раз, то простіше за все зробити візу в першу за маршрутом країну, а у всі наступні робити вже по ходу, в сусідніх країнах.

23. Не бійтеся подавати документи самостійно, якщо це не заборонено посольством, як у випадку з Північною Кореєю, Саудівською Аравією та Бутаном. Агентство не зробить за вас чогось надзвичайного, просто упорядкує ваші-ж документи і постоїть у черзі до віконця. Проте якщо не хочеться заморочуватися, як у випадку з Шенгеном, Китаєм, Японією, то агентство може суттєво допомогти. Але не у випадку зі Штатами. Вам все одно доведеться проходити співбесіду в посольстві, скільки б грошей ви не заплатили помічникам, а рішення про видачу буде приймати візовий офіцер.

24. Як не дивно, посольства – це саме ті місця, де качати свої права «можно и нужно». Особливо якщо ви намагаєтеся отримати візу в третій країні. Дрібні пішаки не хочуть з вами розмовляти? Одразу вимагайте зустрічі з консулом! Якщо відчуваєте, що справа зайшла в глухий кут, а візу конче потрібно – забудьте про пункт 3. Тепер ви – особливий, а ваш випадок – найбільш що не є унікальний і більше в їх сонному царстві такого не буде. Співайте пісні під посольством, збирайте мітинги в свою підтримку, оголошуйте голодування, залучайте ЗМІ. Тисніть на жалощі і надзвичайність ситуації і не соромтеся сказати консулу що вам НАДА!

Дійсно, дуже нада потрапити в його рідний Мухосранськ, про який ви мріяли все своє життя і от тепер все в його руках.

25. Ну і на останок: якщо вам таки поставлять відмову – не опускайте руки. Спробуйте ще! В одній країні відмовили, а в іншій візьмуть і проставлять. Сьогодні один консул, завтра – інший. Подумайте в чому була ваша помилка, що треба виправити для нової спроби? У світі 195 визнаних держав і якщо в одній з них вас не раді бачити, то це привід об’їздити інші 194, а там, дивись, і ситуація зміниться на краще.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: