Меню & пошук

9 порад для мандрівників від Пауло Коельо

9 порад для мандрівників від Пауло Коельо

[ads-pc-2]

Пауло Коельо

Один з найпопулярніших письменників сучасності, Пауло Коельо, як виявилось, досить активний і в інтернеті. У нього є власний блог, де він час від часу ділиться думками зі своїми читачами на найрізноманітніші теми. Нещодавно Коельо опублікував власні поради для мандрівників, які хочуть пізнати місце, в яке вони приїхали.

1. Уникай музеїв. Порада може здатися абсурдною, але давайте подумаємо: коли ти знаходишся в чужому місті, не цікавіше було б дізнатися його сучасне, ніж його минуле? Люди відчувають себе зобов’язаними ходити музеями, тому що їм з дитинства прищеплювали цей спосіб комунікації з культурою. Звичайно, важливо ходити в музеї, але ти повинен знати, що ти хочеш побачити, інакше ти будеш залишати їх з відчуттям, що ти побачив декілька дуже важливих речей для свого життя, але сам не знаєш яких.

2. Ходи в бари. Саме там можна побачити життя міста. Я не маю на увазі дискотеки, а ті місця, де зустрічаються місцеві, п’ють, говорять про Бога і всесвіт, і завжди відкриті для бесіди. Просто купи собі газету, сиди з нею і спостерігай за тими, що приходять або йдуть геть. Якщо хтось почне розмову, вступай у неї, якщо навіть тема здасться нецікавою. Ти не побачиш красу дороги, якщо будеш дивитися на неї через прочинені двері.

3. Будь відкритий. Кращими гідами є місцеві. Вони все знають, пишаються своїм містом, але не працюють на агентство. Просто виходь на вулицю, вибирай людину, задавай їй питання типу: як пройти? Якщо це не вдасться з першим, вийде з другим, і тоді, я запевняю, ти знайдеш чудовий супровід на цілий день.

4. Подорожуй один або, якщо ти заміжня чи одружений, з партнером. Тільки так можна по-справжньому покинути свою країну. Якщо ти подорожуєш групою, ти тільки симулюєш подорож в іншу країну, при цьому продовжуєш говорити на своїй мові, виконуєш вказівки гіда і більше думаєш про балачки в групі, ніж про те місце, в яке ти приїхав.

5. Не порівнюй. Нічого не порівнюй: ні ціни, ні чистоту, ні якість життя, ні транспорт. Нічого! Ти подорожуєш не для того, щоб довести, що ти живеш краще. Знайомся з життям інших і знаходь те, чому ти можеш у них навчитися.

6. Усвідом, що тебе всі розуміють. Якщо ти навіть не говориш на мові цієї країни, не бійся: я бував у багатьох країнах, де не міг висловлюватися за допомогою слів, але все одно скрізь знаходив допомогу, отримував важливі поради і навіть знаходив друзів. Деякі бояться просто заблукати під час подорожей, якщо будуть одні. Досить просто мати в кишені візитки готелю і в крайньому випадку скористатися таксі, сунувши візитку під ніс водієві.

7. Не роби занадто багато покупок. Витрачай гроші на такі речі, які тобі не доведеться носити: квитки у театр, відвідування ресторанів, екскурсії.

8. Не намагайся проїхати світ за один місяць. Краще залишитися чотири або п’ять днів в одному місті, ніж відвідати п’ять міст за тиждень. Місто можна порівняти з капризною жінкою, якій потрібен час, щоб показати себе з усіх боків і дати себе спокусити.

9. Подорож  це пригода. Генрі Міллер сказав: краще відкрити для себе незнайому церкву, про яку раніше ніхто не чув, ніж поїхати в Рим і відчувати себе зобов’язаним відвідати Сикстинську капеллу. Сходи і туди, але поблукавши провулками, відчуй свободу і знайди те, про що ти сам ще нічого не знаєш і що, можливо, змінить твоє життя.

Стаття опублікована в журналі Inspired за грудень 2012

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: