19 речей, які потрібно взяти з собою у велоподорож
19 речей, які потрібно взяти з собою у велоподорож
[ads-pc-2]
Сьогодні подорож на велосипеді – новий тренд у світі – тренд, який ще не до кінця підкорив Україну. Подорожувати на двоколісному не тільки круто, але й корисно для здоров’я.
Круто тим, що маєш можливість ближче познайомитись з місцевими жителями, культурою і традиціями, оскільки пересуваєшся значно повільніше, ніж машиною, чи іншим транспортом. А місцеві жителі ніколи не обділяють велосипедистів увагою, особливо в країнах, де це не так розвинено. Коли ми заїжджали у якесь маленьке містечко чи село у Грузії, для місцевих жителів це було наче свято чи важлива подія. До нас обов’язково збігались дітки, їхні батьки просили робити фотографії з нами, пригощали їжею та пропонували нічліг.
Вперше веломандрівників я зустріла ще того року, в себе вдома, коли моя сусідка по квартирі захостила двох жінок з Німеччини.
Дівчата проїхали півсвіту, мандруючи більше двох років. В Україну приїхали з Індії – і весь шлях подолали велосипедом. Тоді я ще вперше подумала: “Воу, оце круто! Вони зовсім скажені! Хіба так можна?”. Проте й гадки не мала, що за рік вже сама буду якраз в цей час готуватись до веломандрівки.
От якраз і про підготовку хочу розповісти :)
Почніть з бажання
Багато людей, пишуть “Класно, я теж так хочу”, але нічого для цього не роблять. Головне – справді захотіти, тоді можливості завжди знайдуться. Якщо ви дійсно чогось хочете, то зробіть щось для цього, а світ і добрі люди вам посприяють.
Знайдіть компаньйона
Як то кажуть, гуртом і батька легше бити. Веломандрівки це також стосується. Звичайно, все залежить від людини: комусь хочеться їхати самому. Але це не про мене. Зараз я б сама не ризикнула їхати у веломандрівку по Азії. Я подорожую зі своїм хлопцем. Звичайно, тут є і свої виклики, бо ви 24 години на добу разом включно зі всіма критичними ситуаціями. Але я точно щаслива, що ми їдемо разом :) Компаньйонів раджу шукати серед своїх друзів або в групах для мандрівників (Львів Тревел Клаб, Нотатки мандрівника і т. д.).
Зареєструйтесь на Warmshowers
Зареєструйтесь і створіть повний якісний профайл на Warmshowers – це такий собі Couchsurfing, але для велосипедистів. Також підпишіться на їхню сторінку у Фейсбуці – як загальну, так і в країнах, куди плануєте мандрувати. Тут запитуйте все, що вас цікавить, по мандрівці і вам обов’язково допоможуть. При можливості хостіть в себе веломандрівників і розпитуйте їх: вони з радістю поділяться з вами досвідом і лайфхаками веложиття. Вам це точно буде корисним + отримаєте величезну порцію натхнення.
Визначтесь з напрямом
У всіх є мрії, куди б ми хотіли потрапити. Побудьте з собою, помрійте – і вйо до пригод. Якщо ви вже спокійно можете спати, отже з напрямом ви визначились. Пошукайте в інтернеті інформацію про обраний маршрут. Ми живемо в такий час, що вашим маршрутом вже точно хтось прокатав свого велосипеда. І точно вже написали про це в інтернеті. Зверніть увагу на погоду, доступність питної води, якість доріг, традиції і закони.
Складіть бюджет
Бюджет абсолютно залежить від вас. Чим вищий рівень комфортну – тим вищий бюджет. В середньому це десь 5-10$ на день. Знов ж таки, все залежить від країни і місця ночівлі. Ви можете ночувати в наметі під пальмою або в п’ятизірковому готелі. Заплануйте витрати на їжу. Коли крутиш педалі, то їж, мабуть, в 2 рази більше і п’єш в разів 3 більше, ніж зазвичай. Зустріли німця, який на країну тратить 20 доларів. Їсть фрукти з дерев або те, що люди дадуть. При тому, що гроші в нього є. Також зустріли іспанця, який працював 5 років, щоб здійснити навколосвітню веломандрівку. Тому бюджет – це тільки ваш вибір і ваше бажання.
Визначтеся з часом
Нам ніколи не вистачає часу, тому ми звикли відкладати наші мрії на примарне “завтра”. Для велоподорожі потрібно як мінімум кілька місяців вільного часу. Це – нереальна ситуація в житті людини типу “normalius”, тому що ніякий роботодавець не дасть вам настільки тривалу відпустку, і бізнес не чекатиме стільки часу. А в дорозі, коли ти по 8 годин крутиш педалі, підробляти дуже складно, фактично нереально. Тому часто друзі та батьки думають, що ти “сказилась / краще б сім’ю завела / на роботу ходила / на квартиру збирала і т. д.”. Але з іншого боку, людина, яка сідає на сідло велосипеда і виїжджає на кілька місяців в подорож апріорі не може вважатися нормальною. Для нас було важко звільнитися з роботи, з’їхати з шикарної квартири в центрі Львова, віддати речі безхатькам і погнати незрозуміло куди. Висновок тут один – якщо вже у вас в голові є така мрія, то забийте на всіх, беріть свій велік і вперед! Тільки не відкладайте мрії на завтра. Нашу подорож ми відкладали на завтра протягом майже цілого року. І чим далі відкладаєш, тим потім складніше зрушитись з місця. Дайте собі на мрію 1, 2, 6 місяців чи рік і будь щасливі :)
Розберіться з ПДР
Якщо у вас не має прав і ви не водите машину, то обов’язково перечитайте інформацію про те, як велосипедист повинен поводити себе на дорозі, щоб не стати причиною ДТП. Почніть кататись у своєму місті. Також перегляньте ролики як ремонтувати велосипед, коротко занотуйте собі на випадок, якщо потім не буде інтернету.
Почніть фізичну підготовку
Почніть як мінімум робити зранку зарядку. На вихідних катайтеся з друзями за місто хоча б по 20-40 км. І з часом ви будете більше і швидше їздити. Якщо чесно, то в мене не було велосипеда і придумали ми взяти його з нами в подорож за 2 тижні до початку мандрівки. Тому фізично я не сильно готувалась, але впевнена, що, якби мала попередню підготовку, то на початках було б легше. Особливу увагу слід звернути на каденс-швидкість обертання педалей за хвилину, для того, щоб не пошкодити собі коліна у мандрівці.
Придбайте речі, які вам необхідні у мандрівці
Кожен вирішує сам, що брати з собою у таку подорож. Нижче наведу список того, що взяли ми. Скажу наперед, що нас в дорозі нічого ще не підвело і ми всім задоволені.
Почнемо з “домашніх” прибамбасів
1. Мій дім там, де мій намет
Наша хатина це – MSR Hubba hubba NX – двомісний намет, вага якого не більше 2 кг. Я сама повністю складаю намет за 10 хв.
2. Спальник
Спальник Turbat. Українське туристичне спорядження Turbat Vatra 3S. До цього ще ні разу в ньому не спали, бо дуже спекотно, тому ми його використовуємо як ковдру. Комфорт – -5°С, екстрім – -22°С.
3. Матрац
Sea to Summit – Outdoor Gear Ultralight insulated i sea to summit comfort light insulated – надувати 3 хв., але я те не люблю, тому цим займається надувач Taras Stenyk. Матрац легкий (600 грам), м’який як диван вдома.
Кухня
4. Посуд
Набір силіконового посуду Sea summit X-set 3 + Кемпінг котелок зі сковорідкою + 1 алюмінієва тарілка + 2 ложковиделки титанові tito (кожна вагою 12 г) ( Loafers Sisters ) + 2 ножі Opinel – Page officielle. Цього набору мені вистачає, щоб готувати карбонару, картоплю по-французьки, плов, борщ та всякі смакоти на вогні.
5. Пальник
Як варіант, ми взяли Primus gravity II EF
6. Душ
Портативний душ “Кемп” – це наше щастя і гарант чистоти. Набираємо воду в річці, чи просимо в людей в селі. І після цілого дня покатушок, змиваємо той весь дорожній порох і перетворюємось на білих (у всіх сенсах) людей. Тому беріть душ, не пожалкуєте :)
7. Багаж
Велобаули взяли MERIDA BIKES 4 шт., кожна по 30 л. Міжрамну і підсидільну сумочки пошили у Велосумки fast-n-light, нарамну – у Deuter Ukraine, нарульну – Pro Cycle – після того як покатали, розуміємо, і рекомендуємо все ж таки брати ще 2 сумки на задній багажник і 2 – на передній. 60-70% вантажу на зад і 30-40% на перед і буде вам щастя :)
8. Ліхтарики
Задній і передній ліхтарики Black Diamond
9. Ємкості для води
Фляги для води Zéfal відбивають світло і тепло. Через те, що вони у фользі – це дозволяє тримати водичку холодною довше.
10. Аптечка
У ній має бути бинт, перекис водню, пластир, кілька таблеток знеболюючого, активоване вугілля. Аптечку треба загортати в пакет, щоб не промокла і не забруднилася, або ж купувати вже водовідштовхувальний варіант.
11. Інструменти
Набір шестигранників, ключ для педалей, ключ для спиць, вижимка ланцюга, 3 камери, набір стяжок, масло для змазки ланцюга, рукавиці, набір для фіксування камер.
12. Речі
- взуття – босоніжки Teva, черевики САТ
- куртка від вітру і дощу Nike Gore Tex
- 1 пара джинсів
- 1 пара джинсових шортів
- штани-шорти Columbia Sportswear
- 1 плаття (ще не вдягала)
- 1 тільняшка з одеського привозу
- фліска
- 3 пари велошортів
- 2 велофутболки
- 2 спортивні футболки
- велорукавиці
- велошолом Cube
- вишиванка і плахта
13. Документи
- 2 паспорти – після того, як мій вкрали на Алясці, воджу тепер з собою 2 паспорти :)
- водійські права і дозвіл на водіння
Інше
14. Страхування PZU Україна – після того, як в штатах машина збила на веліку, без страхування не катаю і не раджу кататись.
15. U-подібний замок і дзвоники як для першачків, це наша охоронна система :)
16. Стяжки, як в бабульок на базарі.
17. Клейонка, щоб накривати велосипед від дощу і “птіц щастя”.
18. Велочохол.
19. Рушники Pinguin.
Що взяли зайвого?
Перші 2 тижні я попрощалась з 2 светриками, кросівками, 2 футболками, штукою, щоб пшикати і відганяти комарів, кремом від сонця – отже висновок – не набирайте барахла.
Також подивіться на все своїми очима в нашому відео. Якщо у вас залишились питання, то в коментарях питайте і ще раз – не відкладайте свої мрії на завтра :)
0 Коментарів