Меню & пошук

Шотландія першою у світі почала безкоштовно надавати жінкам засоби особистої гігієни

Шотландія першою у світі почала безкоштовно надавати жінкам засоби особистої гігієни

За оцінками, жінки витрачають у середньому 13 фунтів стерлінгів щомісяця на товари для менструації.


[ads-pc-2]

Шотландія першою у світі почала безкоштовно надавати жінкам засоби особистої гігієни, пише The Guardian. 

Кампанію щодо зміни стигматизації місячних чотири роки вела активістка та прессекретарка Шотландської лейбористської партії  Моніка Леннон. Тепер відповідний закон затвердили члени шотландського парламенту. Тепер місцева влада зобов’язана надавати санітарно-гігієнічні вироби (тампони та  гігієнічні прокладки) жінкам безкоштовно. Їх можна буде отримати у культурно-спортивних центрах, молодіжних клубах і аптеках, а також жіночих туалетах, школах, коледжах та університетах. 

Ініціативу оцінюють у  8,7 млн ​​фунтів стерлінгів на рік.

«Це сильно змінить життя жінок і дівчаток, а також всіх, у кого є менструація, — сказала Леннон. Відбулися серйозні зміни в способах обговорення місячних у суспільному житті».

За даними благодійних організацій, бідність та боротьба за щомісячну оплату основних предметів особистої гігієни різко зросла під час пандемії.

Більш раннє дослідження, проведене організацією «Women for Independence», показало, що майже кожна п’ята жінка переживала період бідності, що істотно позначилося на їхній гігієні та здоров’ї. За оцінками, жінки витрачають у середньому 13 фунтів стерлінгів на місяць на товари для менструації й кілька тисяч фунтів протягом усього життя.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: