Меню & пошук

Рівень світового океану зростає вдвічі швидше

Рівень світового океану зростає вдвічі швидше

Нью-Йорк, Лондон і Шанхай під загрозою затоплення


[ads-pc-2]

Група науковців опублікувала результати резонансного дослідження. У статті йдеться про те, що танення льодовиків відбувається швидше, ніж прогнозувалося раніше. Відповідно – вдвічі швидше зростає рівень світового океану. Якщо кількість викидів парникових газів залишиться на тому ж рівні, прибережні території площею 1,79 мільйона квадратних кілометрів опиняться під водою, пише ВВС.

Раніше науковці прогнозували, що рівень моря до 2100 року підніметься від 52 сантиметрів до 98. Однак сьогодні вчені стверджують: ці цифри становитимуть щонайменше 62 та максимум 238 сантиметрів. Це пов’язано з активним таненням Гренландії, Західної та Східної частин Антарктиди.

«До 2100 року за умови підвищення температури на планеті на 2 градуси активно почне танути Гренландія. Це додасть світовому морю від 17 до 178 сантиметрів. Однак якщо температура на Землі збільшиться на понад 2 градуси, танути почнуть льодові шапки Антарктиди. І тоді глобальний рівень моря перевищить позначку в 2 метри», – пояснив автор проекту Джонатан Бамбер з університету Брістоля.

Сценарій танення Антарктиди матиме величезні наслідки для планети. Світ втратить площу суші в 1,79 мільйона квадратних кілометрів. Це аналогічно площі Лівії. Значна частина втрат суші буде зосереджена у важливих продовольчих районах, таких як дельта Нілу чи Бангладеш. Великі міста, зокрема Лондон, Нью-Йорк і Шанхай, опиняться під загрозою затоплення.

«Пам’ятаєте кризу, яка була в Європі через сирійських біженців? Якщо рівень світових вод підніметься на понад 2 метри, міграційні потоки зростуть у 200 разів!» – наголосив Бамбер.

Водночас людство ще має шанс уникнути найгіршого сценарію – швидко знизити викиди парникових газів в атмосферу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: