Меню & пошук

ООН виключили канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків

ООН виключили канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків

Проти проголосували Бразилія, Китай, Росія, Пакистан і ряд інших країн.


[ads-pc-2]

Комісія ООН виключила медичний канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків, пише CNN. Канабіс виключили зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року. До цієї категорії відносять наркотики, які «викликають сильне звикання», а також відзначені як «особливо шкідливі й мають вкрай обмежену медичну або терапевтичну цінність».

США, Великобританія і Німеччина були серед тих, хто проголосував за, водночас Бразилія, Китай, Росія, Пакистан і ряд інших країн проголосували проти. Україна утрималася від голосування.

«Це довгоочікувана новина для мільйонів людей, що вживають канабіс у терапевтичних цілях, і вона відображає реальність зростаючого ринку лікарських засобів на основі канабісу», — йдеться у повідомленні групи організацій, що захищають таку ініціативу.

Таке рішення ООН означає, що канабіс і смола канабісу більше не вважаються одними з найбільш шкідливих наркотиків. Але вони як і раніше будуть підпадати під обмеження Списку I Єдиної конвенції про наркотичні засоби.

Цей крок носить в основному символічний характер і може не мати негайного впливу на те, як уряди контролюють речовини, включені до списків. Але це може дати поштовх зусиллям по легалізації медичного канабісу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: