Меню & пошук

Непал заборонив двом індійцям займатися альпінізмом, бо вони збрехали, що підкорили Еверест

Непал заборонив двом індійцям займатися альпінізмом, бо вони збрехали, що підкорили Еверест

Влада анулювала сертифікати альпіністів про підкорення вершини.


[ads-pc-2]

Непал заборонив двом індійцям і керівнику їхньої групи займатися альпінізмом протягом шести років після того, як вони імітували підкорення Евересту, пише BBC. 

Спортсмени отримали сертифікати про підкорення вершини гори у 2016 році. Однак, після того, як одного з альпіністів номінували на престижну премію Tenzing Norgay Adventure Award, проведене розслідування показало, що факти, які підтверджують їхнє сходження на Еверест, фальшиві.

Виявилося, що альпіністи: Нарендрив Сінгха Ядава і Сіму Рані — надали підроблені фотографії та свідчення гіду, з яким йшли у зв’язці. На кадрах, які нібито зроблені на вершині: киснева маска була без трубки, сніг і гори не відбивалися у сонцезахисних окулярах, а прапори в руках альпіністів спрямовані вліво, хоча прапор Непалу в кутку знімка спрямований за вітром вправо.

Керівник групи, в складі якої індійці здійснювали сходження, підтвердив, що спортсмени не піднімалися на вершину. Їм довелося повернутися до табору на переході між вершинами Евересту і Лхоцзе.

Влада анулювала сертифікати альпіністів і заборонили їм, а також керівнику групи, здійснювати сходження протягом шести років. Провідник групи і компанія, яка організувала експедицію, отримали штрафи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: