Меню & пошук

Науковці розкрили головну таємницю китайської теракотової армії

Науковці розкрили головну таємницю китайської теракотової армії

Уся річ в екології


[ads-pc-2]

Довгий час науковці з усього світу не могли зрозуміти, як у воїнів теракотової армії до наших днів у хорошому стані збереглася зброя. Були припущення, що метал покрили спеціальними розчинами хрому або інших речовин. Однак згодом вчені встановили: зброя збереглася випадково – через природні умови, в яких збудували масштабний пам’ятник. Про це пише Newsweek.

Маркос Мартінтон-Торрес, керівник департаменту археології Кембриджського університету, спільно з китайськими колегами досліджував розкопки теракотової армії.

Теракотова армія була створена приблизно між 210 і 209 роками до нашої ери. Її збудували для Цинь Ши Хуана – засновника династії Цинь і першого імператора об’єднаного Китаю. Армія складалася з 8000 солдатів, 130 колісниць, 520 коней і 150 воїнів кінноти. Вона була похована з імператором, нібито захищаючи його в загробному житті.

З моменту відкриття армії, в 1970-х роках, вчені працювали над тим, аби зрозуміти, як був побудований і збережений пам’ятник. Зокрема науковці виявили на бронзовому зброї сліди хрому, які, на думку дослідників, застосовували для запобігання іржі.

Проте нове дослідження, результати якого опубліковані в наукових звітах, виключило цю теорію. У ньому Мартінтон-Торрес з колегами провели аналіз бронзової зброї і дійшли висновку, що наявність на ній хрому – це наслідок забруднення лаком. Його використовували для обробки дерев’яних частин зброї.

Аналіз, в якому команда дослідила майже 500 видів озброєнь, знайдених на місці, виявив, що хром був присутній лише на 37 з них. Тому, згідно з новою гіпотезою, у збереженні багатотисячної армії головну роль відіграли екологічні чинники – вміст олова в бронзі та склад ґрунту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: