Меню & пошук

Через глобальне потепління на небі можуть зникнути хмари − дослідження

Через глобальне потепління на небі можуть зникнути хмари − дослідження

Це серйозно


[ads-pc-2]

Якщо процес глобального потепління не зупити, в найближчі 100 років на небі можуть зникнути шарувато-купчасті хмари, що захищають Землю від перегрівання. Це показало дослідження вчених Каліфорнійського університету, опубліковане в Nature Geoscience.

Причиною зникнення хмар може стати збільшення вуглекислого газу в атмосфері. Якщо його рівень перевищить 1200 ppm (зараз цей показник становить 400 ppm), шарувато-купчасті хмари зникнуть. Це може призвести до збільшення температури на Землі на 8 градусів Цельсія, природних катаклізмів, вимирання окремих видів рослин і тварин.

Проте, як пише видання Inverse, деякі вчені вважають дослідження контроверсійним. Воно було проведене шляхом створення ком’ютерної симуляції. За словами професора Джоела Норіса, дослідника Scripps Institution of Oceanography, модель цього дослідження була занадто простою і враховувала лише окремі фактори. Вчені розглянули динаміку хмар у «репрезентативносму субтропічному регіоні» та застосували її до інших частин світу, хоча там може спостерігатися інша динаміка.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: