Меню & пошук

Мистецтвознавці підтвердили авторство напису на картині Едварда Мунка «Крик»

Мистецтвознавці підтвердили авторство напису на картині Едварда Мунка «Крик»

Для цього використали інфрачервону технологію.


[ads-pc-2]

Ледь помітний напис у верхньому лівому кутку картини Едварда Мунка «Крик» — «Це міг намалювати лише божевільний» — був предметом суперечок протягом десятиліть і вважався актом вандалізму. Але велике дослідження Національного музею Норвегії показало, що цю фразу написав сам Мунк, пише CNN. 

Куратори використали інфрачервону технологію для аналізу повідомлення, яке було додано поверх готової картини. Після цього напис порівняли з записами й листами Мунка.

«Це, без сумніву, належить самому Мунку», — сказала кураторка музею та відповідальна за дослідження Мей Брітт Гюленг. «Сам почерк, а також події, що відбулися у 1895 році, коли Мунк вперше показав картину у Норвегії, вказують в одному напрямку».

Після першого публічного показу картини деякі мистецтвознавці розкритикували її, після чого виникла дискусія про психічний стан Мунка. Ймовірно, саме ця реакція змусила Мунк зробити напис, оскільки художник був засмучений критичною реакцією на картину, коли він вперше показав її у своєму рідному місті.

«Під час дискусії в Асоціації студентів, де, як вважають, був присутній Мунк, молодий студент-медик Йохан Шарффенберг поставив під сумнів психічне здоров’я Мунка, стверджуючи, що його картини доводять, що він не в здоровому глузді», — сказали в музеї. «Ймовірно, Мунк додав напис у 1895 році або незабаром після цього у відповідь на вирок про його роботі».

Раніше  з’ясувалося, що картину Мунка «Крик» потрібно дивитися з відстані, аби не пошкодити її.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: