Меню & пошук

Китайська квітка еволюціонувала і навчилася маскуватися серед каменів від людей

Китайська квітка еволюціонувала і навчилася маскуватися серед каменів від людей

Краще замасковані рослини мають вищі шанси на виживання.


[ads-pc-2]

Китайська квітка роду рябчик Fritillaria delavayi еволюціонувала і навчилася маскуватися серед каменів від людей, пише The Guardian. 

Протягом тисячоліть рослина Fritillaria delavayi цвіла яскраво-зеленою квіткою на кам’янистих схилах гір Хендуань у Китаї. Квітку збирають люди для традиційної китайської медицини. 

Оскільки комерційний збір врожаю активізувався, Fritillaria delavayi швидко еволюціонувала. Тепер квітка має сіре і коричневе листя і квіти, які не так легко побачити збирачам трав.

Вчені виявили, що колір листя і квітки рослини став більш замаскованим — він відповідав кольору каменів, на яких вони ростуть.

«Як і інші замасковані рослини, які ми вивчали, ми думали, що еволюція маскування цього рябчика була викликана травоїдними тваринами, але ми не знайшли таких тварин», — сказав Ян Ню з Kunming Institute of Botany.  «Потім ми зрозуміли, що причиною можуть бути люди».

Під час комп’ютеризованого експерименту з’ясувалося, що люди витрачають більше часу на пошук замаскованих рослин, — саме вони сприяють швидкій еволюції цього виду у нові кольорові форми. Краще замасковані рослини мають вищі шанси на виживання.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: