Меню & пошук

Куди поїхати на День Конституцїі: п’ять маршрутів Україною

Куди поїхати на День Конституцїі: п’ять маршрутів Україною

П’ять варіантів подорожі на будь-який смак.


[ads-pc-2]

Чотири вихідні поспіль на День Конституції — чудова нагода вирватися з міста та вирушити в подорож. Оскільки часу до вихідних майже не залишилося, а квитків у стандартних напрямках, наприклад, до Львова чи Одеси уже не знайти, підібрали інші, але не менш цікаві варіанти поїздок, які підійдуть як любителям гір, так і шанувальникам водойм.

Варіант №1. Гірський

Куди: Дземброня

Що це: високогірне село у Карпатах

Як дістатися: поїздом з Києва до Верховини, тоді прямим автобусом до Дземброні. Або ж автобусом з Верховини до села Ільці, після чого трохи більше десяти кілометрів попуткою.

Варіант для тих, хто хоче вирватися з полону міста і поринути в гірські подорожі. Дземброня — одне з найвисокогірніших сіл України, розташоване на схилах Чорногірського хребта.

Саме звідси починається один з найкоротших маршрутів стежками на гору Піп Іван (Чорногора), піднявшись на яку можна вдосталь надивитися на руїни астрономічної обсерваторії. Якщо продовжувати йти далі хребтом, можна дійти до Говерли та інших вершин Українських Карпат.

Іншою окрасою Дземброні є каскас водоспадів, розташований неподалік. Їх називають то Дзембронськими водоспадами, то Смотрицькими, але від назви тут мало що залежить: повноцінний каскад з десятків водоспадів приваблює незалежно від назви.

Для того, аби отримати насолоду від поїздки, потрібно чітко розуміти, що у Дземброні відсутні майже всі блага цивілізації, а доїхати сюди не так і просто. Тому потрібно налаштовуватися на довгі походи горами, усамітнення і ночівлі під відкритим небом.

Варіант №2. Водний

Допис, поширений Скубачевская Екатерина (@skubachevskaya)

Куди: Шацькі озера

Що це: група озер на Волині

Як дістатися: поїздом з Києва до Ковеля, а тоді автобусом до озера Світязь.

За останні роки кількість туристів, що їздять відпочивати на Шацькі озера, збільшується в геометричній прогресії. Якщо раніше найпопулярнішим місцем було озеро Світязь, то тепер відпочинкові бази відкриваються також біля менших озер.

Найбільша перевага Шацьких озер полягає в тому, що вони пропонують туристам різні види активностей. Тут можна не лише поплавати в озері та позасмагати на сонці, але також погуляти лісами, втікаючи від спеки.

Для того, аби знайти щось особливе, не обов’язково навіть мати машину: достатньо взяти на прокат велосипед.

Варіант №3. Дендропарковий

Куди: Софіївський дендропарк і дендропарк Олександрія

Що це: два великі дендропарки неподалік від Києва

Як дістатися: автобусом з Києва до Умані, а потім на зворотному шляху зробити зупинку в Білій Церкві.

Національний дендрологічний парк Софіївка є однією з найбільш відомих пам’яток України, яку за різними даними щорічно відвідують від 100 до 150 тисяч туристів. Його особливістю є наявність величних архітектурних пам’яток, які гармонічно переплелися з природним ландшафтом. Аби повноцінно дослідити дендропарк, потрібно виділити на нього хоча б два дні, а переночувати можна в самій Умані.

На зворотньому шляху до Києва варто заїхати в ще один дендропарк – Олександрія, що розташований в Білій Церкві. І хоча цей парк не такий відомий і популярний, він напрочуд великий, тому на нього потрібно виділити, як мінімум, один повноцінний день.

Варіант №4. Каньйонний

• ?? Actove canyon, Prychornomoria

Допис, поширений UKRAЇNER (@ukrainer_net)

Куди: Актівський каньйон

Що це: комплекс гранітних скель

Як дістатися: поїздом з Києва до Миколаєва, потім автобусом до Вознесенська, після чого на таксі до села Трикрати, а звідти пішки або попуткою/таксі.

Якщо хочеться поїхати на Південь, але перспектива поїздки на море не приваблює, варто відвідати Актівський каньйони на Миколаївщині. Площа каньйону — понад 250 га.

Степова територія, що панує на півдні України, несподівано переривається вивітреними гранітами та скелями, що височіють на висоті 40-50 метрів над річкою Мертвовод. Особливо гарно тут на світанку, коли скелі набувають рожевого відтінку від перших променів сонця.

Місцеві називають каньйон «Долиною диявола», а туристів тут не так і багато. І це попри те, що Актівський каньйон до складу ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя» увійшов в список «Семи природних чудес України». Головна причина: до місця проблемно дістатися навіть на своєму транспорті, не кажучи про громадський.

Варіант №5. Подорож фортецями

Куди: Кам’янець-Подільський, Хотин, Бакота

Що це: фортеці та затоплене село

Як дістатися: поїздом з Києва до Кам’янця-Подільського, а звідти автобуса до Хотина і Бакоти

Найзручніший варіант доїзду без власного транспорту — прямий поїзд з Києва до Кам’янця-Подільського. Залізницею до Хотина чи Бакоти не дістатися, туди можна їхати лише автобусами безпосередньо з Кам’янця-Подільського.

Дві з цих трьох локацій — фортеці в Хотині та Кам’янці-Подільському — входять до списку «Семи чудес України», тому їх не можна оминати. Хотинська фортеця вражає в першу чергу своїм розташуванням: дістатися до неї можна лише з одного боку, оскільки з іншого — обрив і річка Дністер. Фортеця в Кам’янці-Подільському краще збереглася, вона масштабніша, а її розташування теж досить особливе: побудована на своєрідному острові, оточеному каньйоном.

Що ж стосується Бакоти, то це місце стало популярним упродовж останніх кількох років. Піднявшись на вершину Білої гори, що знаходиться біля Бакотського монастиря, відкривається захопливий краєвид на Дністровське водосховище. Колись у підніжжі було село Бакота, яке в 1981 році затопили для будівництва водосховища. Усіх людей тоді виселили в інші селища, а від Бакоти не залишилося й сліду. Тепер тут тече Дністер, а туристи приїжджають, аби насолодитися краєвидами річки.

Щоб не пропустити найцікавіші тексти, підписуйся на наш Telegram-канал.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: