Меню & пошук

Вчені розробили технологію 3D-друку будівель з ґрунту

Вчені розробили технологію 3D-друку будівель з ґрунту

Команда також планує дослідити, чи можливе 3D-будівництво з місцевого ґрунту на інших планетах.


[ads-pc-2]

Вчені створили екологічну альтернативу бетону в галузі будівництва — метод 3D-друку з ґрунту, пише The Guardian. 

Ця технологія може стати стійкою альтернативою бетону, на який припадає близько 7% викидів вуглекислого газу, за даними Міжнародного енергетичного агентства. Бетон все ще залишається основним матеріалом в будівництві, але його неможливо переробити для повторного використання, а на його змішування  і транспортування потрібно багато енергії. 

Сарбаджіт Банерджі, професор в Техаському університеті A&M, вважає, що 3D-друк забезпечить універсальність і дозволить створювати цілі архітектурні конструкції.

«Попри те, що широке використання бетону зробило доступ до житла легшим і сприяло зростанню міст, це призвело до значних екологічних витрат», — сказав він. «Однак, ми представляємо нову парадигму будівництва, в якій використовуються природні матеріали. Використання таких матеріалів відкриє шлях до створення будівельних конструкцій, спеціально адаптованих до місцевих кліматичних умов, замість шаблонних будинків». 

При використанні місцевих матеріалів не буде необхідності у транспортуванні бетону на великі відстані, що ще більше знизить вплив на навколишнє середовище.

Банерджі з командою вчених також планують дослідити, чи можливе 3D-будівництво з місцевого ґрунту на інших планетах.

«Ми розглядаємо це дослідження не тільки як можливість замінити бетон, але і як засіб для будівництва в складних умовах… [Технологія] одного разу може бути використана за межами Землі для створення поселень на Місяці або навіть на Марсі».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: