Меню & пошук

Коралові рифи на Гавайях відновилися після майже повного знищення

Коралові рифи на Гавайях відновилися після майже повного знищення

Пристосувалися до несприятливих умов


[ads-pc-2]

Біля Гавайських островів науковці виявили коралові рифи, які змогли відновитися та вижити в несприятливих умовах. Вчені вважають: це дає надію на відновлення коралів у світовому океані. Про це йдеться на сайті Гавайського університету.

У місцевій затоці Канее коралові рифи через злив стічних вод з 1930-х до 1970-х років були майже знищені. З усього підводного різноманіття лишилося всього 5%. Однак за 30 років корали змогли відновитися.

Ба більг, після низки спеціальних досліджень науковці виявили: корали прискорюються в рості, незважаючи на несприятливі температурні умови та підвищену кислотність води. При цьому ростуть краще, ніж ті, які перебувають у чистіших водах поза затокою.

«Це дає шанс на відновлення рифів у світовому океані. Адже в майбутньому у всіх водах спостерігатимуться схожі температури та умови. Тому ця територія зараз є надзвичайно цінною для вивчення пристосування та еволюції коралових рифів», – заявив Крістофер Юрій, дослідник і професор морської біології Гавайського університету в Маноа.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: