Меню & пошук

Коралові рифи на Гавайях відновилися після майже повного знищення

Коралові рифи на Гавайях відновилися після майже повного знищення

Пристосувалися до несприятливих умов


Біля Гавайських островів науковці виявили коралові рифи, які змогли відновитися та вижити в несприятливих умовах. Вчені вважають: це дає надію на відновлення коралів у світовому океані. Про це йдеться на сайті Гавайського університету.

У місцевій затоці Канее коралові рифи через злив стічних вод з 1930-х до 1970-х років були майже знищені. З усього підводного різноманіття лишилося всього 5%. Однак за 30 років корали змогли відновитися.

Ба більг, після низки спеціальних досліджень науковці виявили: корали прискорюються в рості, незважаючи на несприятливі температурні умови та підвищену кислотність води. При цьому ростуть краще, ніж ті, які перебувають у чистіших водах поза затокою.

«Це дає шанс на відновлення рифів у світовому океані. Адже в майбутньому у всіх водах спостерігатимуться схожі температури та умови. Тому ця територія зараз є надзвичайно цінною для вивчення пристосування та еволюції коралових рифів», – заявив Крістофер Юрій, дослідник і професор морської біології Гавайського університету в Маноа.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: