Меню & пошук

Комарі, тайфуни, спека: 6 країн, в які не можна їхати не в сезон

Комарі, тайфуни, спека: 6 країн, в які не можна їхати не в сезон

Від Ісландії у вересні до Кракова взимку.


[ads-pc-2]

Набагато частіше складають підбірки місць, які варто відвідати у той чи інший період. Але ж часто трапляється так, що подорож перетворюється на жахливу через несприятливі умови. Inspired підібрав шість країн, в які не варто їхати у певний період часу, і пояснив чому.


Ісландія

Тінгветлір, Ісландія

Період: вересень
Чому не їхати: сезон дощів
Може здатися, що в Ісландії дощить завжди. Ну а якщо не дощить, то трапляється ще якийсь природній катаклізм. Таке твердження має право на існування: у Ісландії справді дуже мінлива погода.

Вересень в цьому плані особливий: дощить безперестанку, особливо в другій половині місяця. Наприклад, у 2017 році лило так інтенсивно і багато, що розмило один-єдиний міст на південному сході країні. Рух єдиною дорогою в регіоні було перекрито майже на тиждень, а все через дощі.

З іншого боку, варто зазначити, що у вересні в Ісландії все ще працюють кемпінги (останній місяць роботи), а температура цілком прийнятна для пересічного туриста. Щоправда, дощ і вітер роблять свою справу – подорожувати Ісландією у вересні справді складно. Краще їхати в жовтні.


Єгипет

Карнакський храм, Єгипет

Період: літо
Чому не їхати: спека
Середня температура в Єгипті у літні місяці становить 38 градусів за Цельсієм. Недивно, що саме період з червня по серпень вважається не сезоном для відпочинку у Єгипті. Очевидно, ціни у цей часовий проміжок падають, але натомість відпочивальники погоджуються на тотальну спеку, від якої не сховатися.


Краків, Польща

Вавель, Краків

Період: зима
Чому не їхати: смог

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більше 30 польських міст входять в топ-50 найгірших в Європі за чистотою повітря. Найбільше загострення трапляється взимку, коли в містах можна зустріти людей в масках. Якщо їх розгледіти через смог, звісно.

Проблеми виникають через те, що в польських містах багато старих будинків, де немає центрального опалення. Відтак люди обігріваються у старий спосіб – вугіллям. Деякі мешканці міст узагалі спалюють у своїх пічках сміття, що згубно впливає на якість повітря. Краків, одна з туристичних окрас Польщі, теж потрапив в перелік таких міст. У липні 2018 року польський уряд заявив, що планує боротися з викидами в повітря, але одразу кардинальних змін не відбудеться. Тому, взимку краще утриматися від поїздки в місто, яке є не менш привабливим в інші пори року, з чистішим повітрям.


Венеція, Італія

Венеція, Італія

Період: початок лютого
Чому не їхати: карнавал

У Венецію, в принципі, не рекомендується їхати тим, хто не готовий до масової соціалізації. У будь-який період року в місті купа туристів, але напередодні і під час Карнавалу ця кількість збільшується в декілька разів.

Безперечно, Карнавал (а особливо його відкриття) – крута і яскрава подія, але у Венеції в той час нема жодного вільного клаптика суші. Усе в туристах.


Японія

Святилище Мейдзі, Токіо

Період: серпень-вересень

Чому: сезон тайфунів

Подорожувати Японією в серпні-вересні — чудово, саме тоді погода на островах хороша. Однак потрібно бути готовим, що в будь-якій точці Японії тебе зненацька можуть застати тайфуни.

Найпотужніші тайфуни утворюються на Півдні Японії, рухаючись на Північ вони стають все слабшими. Чи небезпечні тайфуни? Японці навчилися жити зі стихією, вони завжди готові до неї, але тайфуни все ж досить небезпечні. Крім того, варто пам’ятати, що передвісником тайфуну є злива та шквальний вітер, а це значить ще плюс кілька дні негоди, а відтак – менше можливостей для пересування країною. Якщо є вибір коли саме вирушати в Японію, краще обрати для поїздки жовтень – період «золотої осені».


Бразилія

Іпанема, Бразилія

Період: зима
Чому: комарі

Тропічний клімат Бразилії сприяє тотальному нашестю комарів від листопада до березня. Удень тримається спека, увечері випадає короткотривалий дощ – це в підсумку утворює теплоту та вологість, тобто ідеальні умови для розмноження комах.

Від них не захиститися ані москітними сітками, ані спреями, ані фумігаторами – комахи адаптуються і звикають до всього. Найбільший період їх активності припадає на ніч, тому якщо ти не плануєш зависати на бразильських пляжах, а хочеш виспатися – краще їхати в Бразилію в інший період, а не взимку
.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: