Меню & пошук

Танення льодовиків прискорюється. Незабаром процес стане незворотнім

Танення льодовиків прискорюється. Незабаром процес стане незворотнім

Швидкість танення льоду зросла вдвічі за останні 6 років


[ads-pc-2]

Нове дослідження льодовиків, що фінансується NASA, виявило: нестабільність у льодовику Твейтс уже за кілька десятків років може призвести до незворотних змін. Вони спровокують підвищення рівня моря на 50 сантиметрів. З таненням Твейтса нестабільність пошириться й на інші льодовики, пише The Guardian.

Недавні дослідження також продемонстрували: швидкість танення льоду у п’яти антарктичних льодовиках зросла у 2 рази за останні 6 років і в 5 разів порівняно з 1990-ми. На деяких ділянках товщина льоду зменшується на понад 100 метрів.

Учені вважають: льодовик Твейтс, що є частиною західно-антарктичного льодового щита, становить найбільший ризик для швидкого підвищення рівня моря в майбутньому.

«Крижаний покрив може зникнути протягом 150 років. Навіть якщо температура повітря на всій планеті припинити зростати. Процес буде запущений і відбуватиметься сам по собі. Це дуже хвилює», – заявив Алекс Робель, асистент кафедри технологічного інституту Джорджії (США).

У попередніх моделюваннях танення льодовика мало відбутися через 600 років. Однак зважаючи на сучасні процеси глобального потепління, перетворення Твейтса на воду значно прискорюється.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: