Меню & пошук

15 принципів успіху від Річарда Бренсона

15 принципів успіху від Річарда Бренсона

[ads-pc-2]

Річард Бренсон – відомий британський підприємець, який спробував себе у надзвичайно різних галузях, і практично у кожній з них досяг успіху. Його бренд Virgin функціонує у десятках країн світу, а сам Річард тим часом продовжує ставити перед собою все нові й нові цілі. 


1. Ваш вік не має значення

Річарду було 16 років, коли він домігся свого першого успіху – з журналом під назвою Student. До 22 років він заснував Virgin Records. Він – живий доказ того, що ніколи не рано починати. У 61 рік Бренсон не обтяжений питаннями про вік – він займається серфінгом, намагаючись побити світові рекорди.

2. Розширюйте горизонти

У бізнесу немає меж, але необов’язково рости прямо вгору. Потрібно розширювати горизонти. Журнал, створений Бренсоном, привів його в музичний бізнес. Потім він «доріс» до власного лейблу, а вже потім відкрив студію звукозапису і нічний клуб. Таким чином, він створив бізнес-мережу, в якій елементи зміцнюють один одного. Адже набагато легше «просувати» артиста, якщо у тебе є журнал, студія і клуб.

3. Працюйте безкоштовно

Як нікому не відомому лейблу підписати контракт з артистом? Virgin Records запропонувала Майку Олдфілду використовувати їх студію безкоштовно. В результаті був записаний альбом Tubular Bells (1973 рік), – кращий з бестселерів від Virgin Records. Іноді для того, щоб зробити перші кроки в індустрії, їх потрібно робити безкоштовно.

4. Будьте суперечливими

Бренсон підписав контракт з Sex Pistols після того, як інші великі лейбли – EMI та A&M – відмовилися від них за їх схильність до суперечливих витівок і хаосу. Група Sex Pistols розпалася незабаром після укладення контракту з Virgin Records, однак ця співпраця стала відмінним поштовхом до розвитку. Спроби піти від суперечностей – це нормально. Проте їх можна застосувати і в свою користь.

5. Диверсифікуйте

Після успіху в звукозаписуючій галузі, в 1984 році Бренсон прийняв рішення заснувати авіакомпанію Virgin Atlantic Airways. З тих пір його бізнес розширився на такі сфери як мобільний зв’язок, кіно і навіть власну колу! Така диверсифікація не тільки зберігає інтерес до справи, але і захищає від злетів і падінь індустрії.

6. Любіть свою справу

Коли Бренсон в 1992 році продав лейбл Virgin за 500 мільйонів євро компанії EMI, він плакав. Багато б плакали від радості, заробивши таку купу грошей, але Бренсон плакав тому, що вклав у свою справу душу.

7. Можливості постійні

“Можливості, як автобуси – завжди прийде ще один”. Не втрачайте впевненості в собі, якщо вас супроводжують невдачі в бізнесі. Замість цього – уважно стежте за потенційними можливостями.

8. Будьте доброзичливим диктатором

“Я вірю в доброзичливу диктатуру тільки в тому випадку, якщо я – диктатор”. Ніхто не звинуватить Бренсона в грубості зі своїми співробітниками. Він навіть пише їм особисті листи. І, тим не менш, він – диктатор. Якщо ви хочете бути лідером – іноді потрібно «переступати» через чиюсь думку.

9. Успіх у школі та успіх у житті – різні речі

Річард Бренсон страждав від дислексії і боровся з недугою під час навчання в школі. Школа розвиває деякі базові навички, наприклад, запам’ятовування інформації і проходження інструкцій. Однак у школі не вчать реальним навичкам, що призводять до успіху в житті.

10. Вчіться на ділі

“Не можна навчитися, лише сліпо слідуючи правилам. Вчитися потрібно на помилках і невдачах”. Бренсон створив журнал без будь-якої освіти в сфері журналістики і став найбільш процвітаючим бізнесменом з усіх, хто не вчився бізнесу. Не чекайте, поки ви будете достатньо кваліфіковані для чогось у житті. Просто робіть це. Ви наробите купу помилок, але це буде для вас найціннішим досвідом.

11. Будьте піонером

У 2004 році Бренсон заснував Virgin Galactic – фірму, що займається космічним туризмом. Поки лише 430 сміливців побували на орбіті «під прапором» Virgin Galactic, оскільки коштує це задоволення 200 000 доларів. Virgin Galactic – відмінний приклад прагнення Бренсона відкривати нові горизонти в бізнесі. Бути піонером в чомусь нелегко, але в цьому є і маса беззаперечних переваг.

12. Дивіться в майбутнє

Virgin Galactic – також приклад того, як Бренсон «вхопився за ринок, що зароджується». Так у нього було і з нафтовим бізнесом, коли його компанія скористалася високими цінами на нафту. Крім того, екологічний фонд Virgin Green Fund інвестує в розробку альтернативних джерел енергії, що потенційно принесе величезний прибуток в майбутньому.

13. Не звертайте увагу на бізнес-норми

Ще ніколи межа між бізнесом і Вищою метою не була така тонка. Про це Бренсон пише у своїй однойменній роботі («Screw Business as Usual»). Суть в тому, щоб намагатися принести благо світу, а не просто заробити купу грошей. «З такою філософією», – пише він, – «у вас буде міцна команда, хороша мотивація та успішна справа».

14. Давайте взамін

“Якщо я чимось засмучений, я всіляко намагаюся виправити це” – говорить Бренсон. Адже діяльність його не обмежується бізнесом. Він – активний учасник благодійних програм в дуже різних сферах. Після бесіди за сніданком з Елом Гором про глобальне потепління, він віддав на боротьбу зі згубним явищем 3 мільярди доларів. Очевидно, він відчуває відповідальність і свою здатність зробити щось для світу.

15. Радійте простим речам

“Зараз мені подобається те, що я живий і можу прийняти довгу, гарну ванну!” Річарду Бренсону складно не заздрити. Він подорожує по світу і спілкується з впливовими людьми. Яхти і коштовності – це, звичайно, добре, але вони не дадуть вам задоволення такого, яке ви отримуєте від простих речей на зразок здоров’я, коханих та близьких поруч, а також довгої, хорошої ванни!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

10 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: