Меню & пошук

Планувати і говорити «ні»: 5 кроків до балансу між роботою та особистим життям

Планувати і говорити «ні»: 5 кроків до балансу між роботою та особистим життям

Уляна Супрун радить, як не вигоріти на роботі


[ads-pc-2]

Збереження балансу між роботою та особистим життям позитивно впливає на індекс щастя та добробуту, пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Коли робота та особисте життя не в рівновазі, зростає рівень стресу. Також перепрацювання призводять до того, що люди недосипають, втомлюються, менше слідкують за своїм здоров’ям.

5 порад для підтримки балансу між роботою та особистим життям від Уляни Супрун:

Керуйте своїм часом

Реалістично оцінюйте свої сили. Якщо не маєте часу та ресурсів краще відмовтесь або делегуйте робочі завдання, з якими не зможете впоратись. Це допоможе зберегти час та якісно виконати вашу роботу.

Плануйте

Записуйте всі сімейні події в окремому календарі та за можливості ведіть список справ, які треба зробити на роботі та вдома. Ефективне планування допоможе якнайкраще сфокусуватись на завданнях та залишити час на сімейні справи. Без плану спадає рівень продуктивності, до того ж ви можете легко втратити пріоритети та схильні неправильно розподіляти час.

Вчіться говорити «ні»

Якщо вас просять виконати додаткове завдання уважно подумайте. Зважте час та зусилля, які вам потрібні для виконання цього прохання. Якщо відчуваєте, що не впораєтесь не соромтесь відмовляти. Виконання прохань з відчуття вини або зобов‘язання може забрати ваш особистий час, який ви могли б витратити на речі, що мають більший сенс для вас.

Робіть продуктивні перерви

Більшість людей можуть підтримувати максимальний рівень концентрації не більше 90 хвилин. Після цього значно знижується вміння обробляти інформацію. Якщо вас перебивають під час роботи, вам потрібно буде вдвічі або навіть втричі більше часу, щоб повернутись до виконання завдання. Тому діліть робочий час на блоки з ефективними перервами.

Залишайте роботу на роботі

Важливо відокремлювати робочий час від особистого. Тому варто створити своєрідні правила, коли робота та особисте життя не мають перетинатись.

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: