Меню & пошук

Люди відчувають значно більше, ніж можуть описати словами – дослідження

Люди відчувають значно більше, ніж можуть описати словами – дослідження

Психологи пов’язують це зі складними емоціями


[ads-pc-2]

Чилійський психолог Рауль Берріос у своїй науковій статті класифікував різні види емоцій. Для цього застосував теорію складних систем, надавши певним емоціям ієрархічної структури.

Річ у тім, що люди здатні відчувати по кілька емоцій одночасно. При цьому вони можуть бути протилежні як за своєю природою, так і за формою вираження (фізичні рухи, жести, міміка). Емоції часом складніші, ніж слова, які ми зазвичай використовуємо для вираження своїх почуттів, написав Берріос.

Наприклад, існують змішані емоції (коли одночасно активуються 2 протилежні емоції), мета-емоції (переживання почуття провини через радість від нещастя інших) та складні емоції (естетичне задоволення, захоплення чимось). Останні раніше не розглядали як складні, хоча вона саме такі. Загалом різних емоційних станів – біля трьох десятків.

Як приклад автор наводить дві картинки: «Поцілунок на Таймс-сквер» та «Сміливі гравці в теніс на біплані». Коли перша викликає зрозумілу реакцію, то при спогляданні другої – багато емоцій виникають одночасно.

Емоційна складність призводить до появи особливих лицьових та фізичних реакцій. Жести й міміка краще характеризуються складністю емоційного переживання, а не окремими емоційними складовими складної емоції.

За словами науковця, система афектів запускає випадкові реакції поза стандартним спектром, який регулює загальні емоційні реакції (наприклад, позитивні, негативні). Як результат – можна відчути тривогу, здивування та цікавість одночасно.

Тому цей аналіз може доповнити програму досліджень і полегшити майбутні дослідницькі ініціативи. Крім того, виявлення зв’язків між складними емоціями може покращити роботу психологів, психіатрів та різноманітних служб безпеки, які виявляють злочинців саме за поведінкою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: