Меню & пошук

В Нідерландах використають тепло серверів для обігріву будинків

В Нідерландах використають тепло серверів для обігріву будинків

[ads-pc-2]

nerdalize1-100575108-primary.idge_

Голландська енергетична компанія Eneco починає тестування серверів, які в процесі своєї роботи будуть обігрівати будинки. Таким чином, фірма хоче перевірити, чи можна заощадити на класичних радіаторних батареях. Очікується, що за рік одна сім’я зможе заощадити близько 400 євро.

Технологію придумали в стартапі Nerdalize. У неї є як мінімум три важливі переваги. По-перше, компаніям і вузам тепер не потрібно купувати місце в дата-центрі. По-друге, їм не потрібні звичайні батареї, а за електрику платять в Nerdalize. Нарешті, це ще й максимально нешкідливий для екології спосіб обігріву будинків: замість двох джерел тепла і електрики є тільки один, і він здатний і на обробку даних, і на зігрів їх господарів.

Nerdalize – не єдині, хто намагається пристосувати сервери для обігріву приміщень. Так, з 2014 року таку послугу надає німецька компанія Cloud And Heat. Також в Швеції зараз йде будівництво EcoDataCenter. Для роботи серверів він буде використовувати відновлювану енергію – сонячну або вітряну – а теплом він буде ділитися з невеликим містечком по сусідству.

05468563-photo-google-datacenter

Такий вигляд має класичний дата-центр Google

Вчора ми писали про те, що Коста-Рика повністю перейшла на відновальні джерела енергії. Електрика від сонця, вітру та води використовується в країні вже протягом 75 днів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: