Меню & пошук

Couchsurfing: як знаходити друзів та житло у подорожах

Couchsurfing: як знаходити друзів та житло у подорожах

[ads-pc-2]

sofa-surfing

Напевно, вже кожен з вас чув про таку спільноту мандрівників, як Couchsurfing, але й досі достеменно не знає, що це таке та як воно працює. Ми вирішили скласти для вас невеликий гід-порадник, завдяки якому ви зможете почати користуватися цим сервісом, подорожувати та знайомитися з десятками класних людей з усього світу.

Перше і найважливіше, що потрібно знати про Couchsurfing – це не «шарове ліжко закордоном». Каучсьорфінг – це в першу чергу спільнота мандрівників зі своєю атмосферою, і якщо ви розглядаєте цей сайт лише як можливість безкоштовно заночувати, далі можете не читати.

Заповнити профіль

Перше, що потрібно зробити одразу після реєстрації (вона безкоштовна) – уважно заповнити свій профіль. Персональна сторінка – це перше, що будуть бачити люди, у яких ви захочете заночувати та люди, яких ви зможете прийняти у себе.

screenshot-www.couchsurfing.com 2015-07-24 14-11-58

Тому все має бути максимально достовірно та інформативно: коротко опишіть хто ви, чим займаєтеся – працюєте чи навчаєтеся, яку музику слухаєте, як любите подорожувати, тощо – все це набагато полегшить розуміння того, хто ви є та наскільки ваші інтереси співпадають з інтересами інших мандрівників.

На аватарку бажано поставити ваше справжнє фото, на якому чітко видно вас і ваше обличчя. Уявіть себе на місці людини, яка готова прийняти вас у себе вдома: чи довіряли б ви профілю, в якому замість аватарки бетмен чи розмите обличчя в окулярах? Не полінуйтесь також відшукати з десяток фотографій з ваших минулих подорожей – самостійних чи з друзями – і додати їх в альбоми на Couchsurfing. Це додасть людям впевненості у тому, що ви не бот, а справжня людина, яка, до того ж, любить подорожувати.

Якщо ви маєте можливість приймати гостей у себе і плануєте це робити найближчим часом – заповніть також секцію «Home», в якому детально опишіть особливості свого помешкання. Від вас не вимагається вказувати детальну адресу чи паролі до будинків – достатньо кількох абзаців про те, в якому районі міста ви живете, яким транспортом можна доїхати від вашої квартири до центру, чи проживають з вами сусіди по квартирі, що ви можете запропонувати гостю – ліжко чи матрац, і так далі. Людина знатиме, на що чекати (хоча зазвичай каучсьорфери надзвичайно невибагливі і готові на будь-які умови – краще спати у спальнику на підлозі в когось з місцевих, ніж на вокзалі з бомжами).

Як отримати відгуки

Якщо ви сподіваєтесь, що заповненого профілю вистачить для того, аби вас міг хтось прийняти – то це зовсім не так. Як ми вже писали, Couchsurfing – це в першу чергу спільнота, в якій важливе місце посідає взаємна довіра. А довіра з’являється лише з часом.

Кожен профіль на сайті може отримати відгуки від тих, хто вже гостював у цієї людини – щоб інші мандрівники могли почитати їх і дізнатися більше, ніж просто опис помешкання та інтереси. Саме завдяки відгукам можна відсіяти негатив чи неприємні ситуації: людина з кількома негативними відгуками навряд чи зможе прийняти у себе ще когось.

Отримати відгуки дуже просто – почніть приймати у себе гостей. Це насправді дуже просто і нестрашно. Якщо вам здається занадто неймовірним той факт, що незнайома людина буде ночувати у вас, для початку прийміть когось із своєї країни. Без мовного бар’єру та зі спільними світоглядами порозумітися буде значно легше, а після кількох досвідів вам буде зовсім просто прийняти і іноземних туристів. Головне правило – просто опишіть та поясніть своєму гостю ваш рівень очікувань – починаючи від готування їжі, робочим графіком, закінчуючи побутовими питаннями. Чимало людей працюють у будні, і відповідно, не можуть приділяти весь час своєму гостю. З іншого боку, багатьом гостям і не потрібна така увага хоста – і вони зовсім не образяться, якщо ви не будете водити їм екскурсії.

Після того, як ви успішно когось прийняли, обов’язково обміняйтесь відгуками – це золоте правило Каучсьорфінгу. Коротко опишіть, що вам найбільше сподобалось у цій людині та як ви провели час.

screenshot-www.couchsurfing.com 2015-07-24 14-14-11

Навіть якщо ви не можете приймати когось у себе – живете з батьками, не самі в кімнаті чи щось у цьому роді, отримати відгуки все одно можна: встановіть свій статус на Wants to Meet Up, і влаштовуйте екскурсії для тих туристів, які вперше приїздять до вашого міста. Ви краще знаєте, куди їм варто сходити, і навіть нетривалі посиденьки в пабі дозволять вам отримати нове знайомство та новий відгук на сайті.

sergio

Як знайти вписку

І от, цей момент настав, і ви готові віддатись в руки долі і знайти когось цікавого, хто зможе прийняти вас під час вашої подорожі.

Пошук хостів на Couchsurfing налаштований дуже зручно, і ви можете вказати не лише місто, а й інші потрібні вам параметри – наприклад, стать, вікові рамки, кількість доступних місць для людей, профілі лише з фотографіями, і так далі.

screenshot-www.couchsurfing.com 2015-07-24 14-16-30

Писати запити варто заздалегідь. Зрозуміло, що чим менше часу до вашого прибуття в місце призначення, тим менше шансів, що хтось прочитає ваш запит і зможе вас прийняти, тому найкращий час для цього – тиждень до вашої мандрівки. Цього часу достатньо, щоб знайти вільну людину, яка готова вас прийняти в себе.

Як обрати ідеального хоста

Звертайте увагу на профілі людей: чим вони цікавляться, де були, яку музику слухають, що пишуть інші користувачі про них у відгуках. Набагато більше шансів, що ви знайдете цікавого хоста, якщо він чи вона теж були у Кракові і слухає Red Hot Chilli Peppers як і ви.

Звертайте увагу на те, коли користувач востаннє був онлайн на сайті Couchsurfing: якщо з цього моменту пройшло вже більше місяця, зрозуміло, що ваша заявка навряд чи буде навіть прочитана.

Пишіть персоналізовані запити: вони мають більше шансів. Зацікавте людину собою, а не просто вставляйте копіпаст-повідомлення, адже хости отримують десятки таких запитів кожного дня, і навряд чи вам самим було б приємно опинитися в ролі такого адресату.

Якомога точніше вкажіть свій маршрут та часові рамки – це дозволить хосту краще спланувати спільний час (якщо він має можливість провести його з вами).

Для того, щоб у вас був результат, потрібна кількість. Інколи вистачає 2-3 запитів, і ви вже знаходите того, хто прийме вас, а іноді потрібно шукати значно більше людей. Чим популярніше місто – тим важче знайти хоста, і це треба розуміти. Барселону, Берлін та Лондон щороку відвідують мільйони туристів, з яких десятки тисяч зареєстровані на Couchsurfing, і конкуренція за те, щоб бути прийнятим, дуже велика. Цю проблему можна вирішити, якщо писати не лише тим, хто живе в самому місті, а й в його околицях: наприклад, з німецького Потсдаму до Берліну всього 30 хвилин електричкою.

Правила поведінки під час вписки

Якщо вас готові прийняти, ми вас вітаємо – це дуже круто!

Для того, щоб ваше перебування було взаємно приємним і вам, і хосту, варто знати кілька простих правил.

Перед поїздкою уточніть всі деталі розташування помешкання у разі, якщо вам не запропонують зустрітись десь в місті чи на вокзалі: точну адресу, код будинку, поверх та номер телефону про всяк випадок, щоб ви не блукали посеред ночі у центрі Парижу.

Чи можете ви використовувати постільну білизну, засоби гігієни та посуд в квартирі, де будете ночувати – це вже персональні особливості кожного хоста. В більшості випадків людина, яка приймає вас, не проти, якщо ви скористаєтеся її посудом чи постільною білизною, але зубну щітку все-таки треба брати свою :) З приводу готування їжі – також все залежить від хазяїна. Деякі туристи залюбки приготують щось цікаве разом з вами, адже це ще один спосіб зрозуміти культуру один одного та дізнатись більше про мандрівника.

На сайті сервісу є цілий порадник з приводу безпечного перебування у когось, і радимо прочитати вам ці поради перед тим, як десь їхати.

Що робити, якщо ніхто не відповідає

Ідеальних ситуацій – коли перша ж людина, якій ви написали, відповідає вам взаємністю, і готова прийняти у себе – практично не буває. І причин цьому дуже багато – починаючи від днів, на які ви хочете залишитись, погоди, здоров’я хоста до вашого профілю і складності мандрівки.

Тому перш ніж ви отримаєте позитивну відповідь, необхідно надіслати багато заявок. Якщо для невеликого міста може вистачити 2-4, то для великих столиць варто пробувати писати 10 і більше людям. Деякі з них взагалі не відпишуть вам, деякі відпишуть відмовою, а хтось, можливо, і візьме. Це нормальна практика спільноти – адже ніхто нікому нічого не зобов’язаний, і ви повинні розуміти це, перш ніж писати запити.

Якщо вам не надто щастить, і навіть після 20-ти надісланих заявок ніхто не відповідає, або вам приходять одні відмови, є ще один, останній шанс спробувати знайти вписку. Це групи Last Minute Request, які є практично для будь-якого великого міста.

screenshot-www.couchsurfing.com 2015-07-24 14-13-11

Групи last minute створені для того, аби мандрівники могли залишати там екстрені запити у разі, якщо до прибуття в місто залишилось менше 1-2 днів, але вони досі не знайшли хоста. Введіть в пошук по групам слово last minute + назву міста, і ви обов’язково знайдете її.

Щоб залишити повідомлення в такій групі, достатньо вступити в неї. Максимально стисло опишіть, коли ви прибуваєте та скільки вас. Якщо пощастить – хтось з місцевих каучсьорферів побачить це повідомлення та вирішить прихистити вас.

Якщо ви досі вагаєтеся, чи варто пробувати свої сили в цій спільноті – не вагайтесь, це дуже круто. Хто ще, окрім місцевих людей, зможе показати вам всі таємниці свого міста, познайомити з пам’ятками та стати хорошим знайомим або навіть другом на іншому кінці планети?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

4 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: