Меню & пошук

Кофеїн покращує продуктивність і спортивні результати − дослідження

Кофеїн покращує продуктивність і спортивні результати − дослідження

Це показав огляд 300 досліджень


[ads-pc-2]

Кофеїн покращує продуктивність і результати під час спортивних тренувань та змагань, пише The Conversation з посиланням на огляд 300 досліджень про вплив кофеїну.

До таких висновків прийшли вчені з Австралії, США, Німеччини і Великої Британії, які розглянули 21 метааналіз на основі 300 попередніх досліджень про вплив кави на заняття спортом.

Виявилося, що вживання кофеїну підвищує продуктивність від 2 до 16%. Якщо в щоденному житті цей вплив є не надто суттєвим, то в заняттях спортом такі результати є відчутними.

«Ми з’ясували, що кофеїн може підсилити здатність бігти та їхати на велосипеді довгий час або здолати певну відстань за коротший період часу. Кофеїн також допомагає виконати більше повторів вправ із вагою в спортзалі та підняти більшу вагу», − пишуть автори дослідження.

Коли ми втомлюємося, в організмі виробляється аденозин, що сигналізує мозку про втому. Хімічна структура кофеїну схожа на аденозин, проте має протилежний ефект. А коли кофеїн потрапляє в організм, у мозку він «конкурує» з аденозином за одні й ті самі рецептори, що повідомляють про те, наскільки ми втомлені. Таким чином кофеїн зменшує втому і наше сприйняття складності зусиль.

Щоб покращити свою продуктивність під час спортивних тренувань і змагань, вчені рекомендують вживати кофеїн за 45-90 хвилин до початку фізичних активностей.

Необхідна доза кофеїну для покращення спортивних здібностей − від 3 до 6 міліграмів на 1 кілограм ваги. Одна чашка кави містить зазвичай 95-165 міліграмів кофеїну.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: