Меню & пошук

Штучний інтелект почав створювати анімацію для Disney

Штучний інтелект почав створювати анімацію для Disney

Алгоритм генерує короткі анімаційні ролики


[ads-pc-2]

Інженери компанії Disney розробили спеціальний програмний алгоритм, який може самостійно створювати анімацію до написаного тексту. Програма в майбутньому допомагатиме сценаристам і художникам, пише Venture Beat.

В основі алгоритму – нейронні мережі – математичні функції, змодельовані за аналогією з нейронами людського головного мозку. Вони можуть самовдосконалюватись, аналізувати текст та створювати під нього відповідне зображення. У такий спосіб штучний інтелект здійснює грубу розкадровку, допомагаючи аніматорам.

Програма працює за модульною системою. Перший модуль аналізує текст та відділяє репліки персонажів від описів сцен. Другий – спрощує речення, аби вони були зрозуміліші для третього модуля. Останній займається, власне, візуалізацією написаного тексту.

Застосовувати програму можна в низці сфер – від створення анімації до повноцінних навчальних і художніх відеороликів, як стверджують розробники. За їхніми словами, штучний інтелект полегшить роботу сценаристів і режисерів з прототипування героїв.

«Мета програми полягає не в тому, щоб замінити письменників і режисерів, а в тому, аби зробити їхню роботу ефективнішою і не такою рутинною», – заявляють автори проекту.

Щоб «навчити» програму, інженери використали 996 сценаріїв з доступних джерел. У них було 525 708 описів сцен, що містили 1 402 864 речення, 920 817 (понад 40%) з яких мали принаймні одне дієслово.

Із 22 учасників фокус-групи, які оцінювали анімацію, 68% заявили: побачену картинку можна вважати осмисленою. Самі автори погоджуються: алгоритм потребує удосконалення, тож вони вже працюють над новою версією штучного інтелекту для аніматорів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: