Меню & пошук

Штучний інтелект почав створювати анімацію для Disney

Штучний інтелект почав створювати анімацію для Disney

Алгоритм генерує короткі анімаційні ролики


Інженери компанії Disney розробили спеціальний програмний алгоритм, який може самостійно створювати анімацію до написаного тексту. Програма в майбутньому допомагатиме сценаристам і художникам, пише Venture Beat.

В основі алгоритму – нейронні мережі – математичні функції, змодельовані за аналогією з нейронами людського головного мозку. Вони можуть самовдосконалюватись, аналізувати текст та створювати під нього відповідне зображення. У такий спосіб штучний інтелект здійснює грубу розкадровку, допомагаючи аніматорам.

Програма працює за модульною системою. Перший модуль аналізує текст та відділяє репліки персонажів від описів сцен. Другий – спрощує речення, аби вони були зрозуміліші для третього модуля. Останній займається, власне, візуалізацією написаного тексту.

Застосовувати програму можна в низці сфер – від створення анімації до повноцінних навчальних і художніх відеороликів, як стверджують розробники. За їхніми словами, штучний інтелект полегшить роботу сценаристів і режисерів з прототипування героїв.

«Мета програми полягає не в тому, щоб замінити письменників і режисерів, а в тому, аби зробити їхню роботу ефективнішою і не такою рутинною», – заявляють автори проекту.

Щоб «навчити» програму, інженери використали 996 сценаріїв з доступних джерел. У них було 525 708 описів сцен, що містили 1 402 864 речення, 920 817 (понад 40%) з яких мали принаймні одне дієслово.

Із 22 учасників фокус-групи, які оцінювали анімацію, 68% заявили: побачену картинку можна вважати осмисленою. Самі автори погоджуються: алгоритм потребує удосконалення, тож вони вже працюють над новою версією штучного інтелекту для аніматорів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: