Меню & пошук

Аутсайдери мають більше креативних здібностей — дослідження

Аутсайдери мають більше креативних здібностей — дослідження

До таких висновків прийшла група американських дослідників після проведення експерименту.


[ads-pc-2]

Аутсайдери й люди, яких вважають диваками, мають більше креативних здібностей, пише The Atlantic. До такого висновку прийшли вчені з Університету Джона Гопкінса.

Для того, щоб перевірити це припущення, дослідники провели експеримент, запросивши групу добровольців для виконання завдань. Частині добровольців сказали, що вони «не підходять», аби вони відчули себе обділеними. Після цього учасників експерименту попросили виконати декілька вправ: визначити, що об’єднує ряд, на перший погляд, не пов’язаних слів, намалювати прибульців з планети, яка дуже відрізняється від Землі. 

Малюнки аутсайдерів виявилися набагато креативнішими, а зображення решти групи були стандартними. Малюнки оцінювали три незалежних судді. Дослідники також помітили, що найцікавішими виявилися роботи тих, хто ще до експерименту вважав себе диваком.

Для багатьох цей ефект починається в дитинстві. Коли Арнольд М. Людвіг, професор психіатрії в Університеті Брауна, досліджував життя понад 1000 видатних людей, зокрема Фріди Кало, Жан-Поля Сартра і Джона Леннона, для своєї книги «The Price of Greatness» (Ціна величі), він виявив, що творчі люди —  художники й письменники — з більшою ймовірністю, ніж бізнесмени, вважалися «дивними» у дитинстві. 

Незвичайне дитинство — не єдине, що може розкрити творчі здібності. Те, що людину вважають «дивною» в її культурі, також може підвищити креативність, яка називається «інтеграційна складність». Такі люди, як правило, добре переживають невизначеність і часто можуть бачити проблеми з різних точок зору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: