Меню & пошук

Музеї Німеччини збирають експонати для колекції про часи коронавірусу

Музеї Німеччини збирають експонати для колекції про часи коронавірусу

Надіслати «артефакти» можуть усі охочі.


[ads-pc-2]

Музеї й університети Німеччини збирають експонати пандемії коронавірусу, пише DW. Під час кризи COVID-19 багато музеїв документують історичні подія з фотографіями спорожнілих міст, саморобних масок або щоденників — так часи пандемії архівуються для майбутніх поколінь.

По всій Німеччині людей просять не викидати предмети, які впливають на їхнє нинішнє життя, а фотографувати їх або відправляти поштою в музеї. Вони хочуть зафіксувати повсякденне життя навесні 2020 року не тільки для особистої, а й для колективної пам’яті.

Першим об’єктом інвентаризації пандемії в Кельнському міському музеї є листівка міста про боротьбу з поширенням коронавірусу. Обов’язковими артефактами стануть і захисні маски. 

Німецький історичний музей в Берліні також планує створити колекцію про часи пандемії. Керівництво установи хоче пов’язати її з іншими колекціями: деякі історичні об’єкти нагадують про минулі епідемії, наприклад, чуму.

Наприкінці березня в Німеччині стартував проєкт Coronarchiv, ініційований університетами Гамбурга, Бохума і Гісена. Його мета — збір і архівування матеріалів про пандемію коронавірусу, а також забезпечення доступу до них.

Будь-хто може помістити цитату з газетної статті або журналу, поділитися своїми фото, відео, записами щоденника, листуванням електронною поштою, особистими переживаннями й думками, спогадами та історіями, пов’язаними з пандемією. Можна навіть заспівати пісню, прочитати вірш чи залишити голосове повідомлення. 

Поки існує лише німецькомовна версія сайту. Але незабаром він буде переведений і на інші мови. 

На сторінках соцмереж проєкт вже почав викладати деякі експонати майбутньої колекції. 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от coronarchiv (@coronarchiv)

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от coronarchiv (@coronarchiv)

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: