Меню & пошук

Знімок собак, що біжать по воді, показав масштаби наслідків глобального потепління у Гренландії − фото

Знімок собак, що біжать по воді, показав масштаби наслідків глобального потепління у Гренландії − фото

2 мільярди тонн льоду розтанули в Гренландії


[ads-pc-2]

Вчений Данського метеорологічного інституту Стеффен Олсен під час досліджень у Гренландії зробив фото, що показало масштаби глобального потепління, пише CNN.

Зі знімка складається враження, що собаки біжать по воді. Усе через те, що верхній шар льоду розтанув від занадто високої для цієї місцевості температури.

Сезон танення льоду у Гренландії зазвичай триває з червня по серпень, але його пік припадає на липень − найспекотніший місяць. Але вже 13 червня (день, коли було зроблене фото) близько двох мільярдів тонн льоду розтанули.

Дослідники наголошують, що танення льоду має накопичувальний ефект. Чим більше льоду вже розтануло, тим більше його ще розтане влітку. Так відбувається тому, що покрив льоду і снігу відбиває сонячні промені, зменшуючи кількість тепла, що поглинається його поверхнею. Але чим менше льоду, тим менше тепла відбивається і тим більше лід тане.

Вчені раніше передбачали, що 2019 стане роком рекордного танення льодовиків в Гренландії.

Інтенсивне танення льоду призведе до збільшення рівня моря. Це один з найнебезпечніших наслідків глобального потепління, оскільки це може зробити кліматичними біженцями мільйони людей.

Льодовиковий покрив у Гренландії інтенсивно зменшується з 1972 року. За останні 50 років темпи руйнування льодового щита збільшилися в шість разів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: