Меню & пошук

Зміни клімату можуть призвести до затримки розвитку дітей − дослідження

Зміни клімату можуть призвести до затримки розвитку дітей − дослідження

Глобальне потепління вже спричиняє смерті


[ads-pc-2]

Глобальне потепління може призвести до загострення хвороб, проблеми голоду, сповільнення розвитку дітей та зниження їхнього IQ. Це показав новий звіт From Townsville to Tuvalu, створений вченими з Університету Монаша у Мельбурні. Про це пише The Guardian.

Звіт присвячений впливу змін клімату на здоров’я. У ньому вчені проаналізували 120 наукових статей на основі досліджень про кліматичні зміни в Австралії і Тихоокеанському регіоні.

Звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я 2018 року говорить про те, що з 2030 по 2050 рік глобальне потепління призведе до 250 тисяч смертей. Проте звіт From Townsville to Tuvalu наголошує на тому, що смерті внаслідок глобального потепління вже почалися. Вони переважно пов’язані з тепловим стресом.

Вчені застерігають, що глобальне потепління несе велику загрозу для розвитку дітей. Дослідження показали, що діти, матері яких пережили повені в Брісбені 2011 року під час вагітності, мали гірше розвинені когнітивні здібності, менший словниковий запас і слабші навички образної гри у віці двох років. 

Окрім прямого впливу стихійних лих на смертність, небезпечним може бути вторинний вплив.

«Суворі погодні умови викликають затоплення, особливо невеликих містечок на Тихому океані, що призводить до поширення захворювань, зокрема діареї, що може бути фатальною, особливо для дітей», − стверджує Джон Твейтс, професор Інституту сталого розвитку при Університеті Монаша.

Збільшення глобальної температури може також призвести до розповсюдження комарів та поширення через них таких захворювань, як денге, чікунгунья та вірус Зіка.

Через підвищення концентрації CO2 в повітрі очікується зниження поживної цінності сільськогосподарських культур, що може спричинити затримку росту дітей, недоїдання та анемію в найближчі 10-20 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: