Земля щороку втрачає лісові ділянки площею з Велику Британію
Земля щороку втрачає лісові ділянки площею з Велику Британію
Тобто 26 мільйонів гектарів на рік
[ads-pc-2]
Планета щороку втрачає ділянки лісу, розмір яких сягає площі Великої Британії, пише The Guardian.
Більшість з них – тропічні ліси. Це призводить до негативних наслідків для дикої природи та надзвичайних кліматичних ситуацій.
Площа втрати лісів уже сягнула 26 мільйонів гектарів на рік, попри зобов’язання щодо зменшення вирубки лісів і висаджування дерев, яке країни прийняли 2014 року.
Нью-йоркська декларація зобов’язує країни вдвічі зменшити вирубку лісів до 2020 року та відновити 150 гектарів деградованих лісових земель. Її мета – зупинити вирубку лісів до 2030 року, аби зменшити рівень вуглецю в повітрі.
Попри це рівень втрати лісових покривів збільшився на 43% з часу підписання декларації.
У найбільших регіонах тропічних лісів, у південно-східній Азії, Латинській Америці та Африці, річна втрата лісів помітно зросла з 2014 по 2018 рік порівняно з періодом 2001-2003 років. Найбільші втрати лісів зафіксували у Латинській Америці, а найшвидші темпи втрат – в Африці.
Якщо раніше через високу вологість тропічні ліси не так легко загоралися, то зараз через збільшення глобальної температури ліси висушуються та швидше загораються. Кліматологи пояснюють, що внаслідок лісових пожеж в атмосфері збільшується кількість вуглецю, що призводить до збільшення температури на планеті.
Збереження та відновлення лісів, особливо у тропічних регіонах, є найдешевшим способом боротьби зі змінами клімату.