З плином ночі люди бачать більш дивні сни — дослідження
З плином ночі люди бачать більш дивні сни — дослідження
Відмінності у змісті сновидінь можуть також бути пов'язані з процесами, що відбуваються уві сні.
[ads-pc-2]
Нове дослідження виявило, що з плином ночі люди бачать більш дивні сни, пише ScienceDirect. У експерименті взяли участь 68 студентів (58 з яких були жінки) з двох університетів Великої Британії. Їхній середній вік складав 25 років. Дві ночі поспіль учасники кожні дві години прокидалися від дзвінка будильника. При кожному пробудженні вони описували на диктофон зміст своїх снів.
Наступного ранку учасники прослуховували свої записи і заповнювали форму, яка містить питання по кожному сну. Наприклад, наскільки дивним був сон за шкалою від одного до дев’яти, наскільки він був інтенсивним, які емоції він викликав.
Середня кількість снів, записаних кожним учасником за вісім пробуджень, становила п’ять. Вчені розділили записані сни на дві категорії: ранню і пізню ніч. Сни ранньої ночі — ті, які добровольці бачили протягом перших чотирьох годин сну. Пізньої ночі — протягом останніх. Всього вийшло 173 ранніх і 177 пізніх снів.
Учасники оцінювали сни пізньої ночі як більш вигадливі, метафоричні і дивні. Вони були більш емоційними, інтенсивними і «важливими». Досвітні сни, швидше за все, були пов’язані з далеким минулим.
Сюжет стає все більш дивним зі збільшенням часу, проведеного у сні. Цей факт відображає зміну в бік творчих і гіперассоціатівних когнітивних процесів, що лежать в основі сну, ближче до кінця ночі.
Відмінності в змісті можуть також бути пов’язані з процесами, що відбуваються уві сні. Наприклад, активація спогадів — з консолідацією пам’яті. У наступному дослідженні автори хочуть з’ясувати, чи пов’язаний рівень дивності снів з творчими здібностями людини.