Меню & пошук

10 фактів про площу Ринок у Львові

10 фактів про площу Ринок у Львові

[ads-pc-2]

Площа Ринок

1. Площа виникла в XIV ст. внаслідок регулярного планування забудови за взірцем середньовічних західноєвропейських міст, як центр торговельного та суспільного життя міста.

2. Площа має розмір 142 х 129 м, її утворюють 44 будинки і ратуша в центрі.

3. Дворяни та вище духовенство мали право споруджувати будинки вище трьох поверхів заввишки та розміщувати на фасаді більше трьох вікон на одному поверсі. Це наклало свій відбиток на архітектурний вигляд Площі Ринок.

4. Нумерації будинків не було. Кожен будинок мав назву від прізвища власника або за елементами декоративного оформлення фасаду: «Під левом», «Під оленем», «кам’яниця Лукашевичів».

5. На Площі Ринок був базар, який відвідували перси і англійці, турки і голландці, росіяни і французи.

Площа Ринок

6. На Площі виконувалися судові вироки та та розміщувалося міське управління.

7. Ринок на пл. Ринок існував до 1944 р. В XIX-XX ст. тут торгували тільки продуктами рільництва – овочами, фруктами, молочними продуктами, а також квітами.

Площа Ринок

8. На початку XIX ст. на Ринку було споруджено чотири фонтани – по одному на кожному розі площі. («Нептун» і «Діана» «Амфітріта» і «Адоніс»)

Площа Ринок у Львові

9. Фонтани Ринку не є фонтанами в прямому значенні цього слова – це криниці. Вода з них не б’є, а витікає двома струменями. Чаші фонтанів наповнювалися водою, а перекупки, що торгували на ринку, мили тут зелень і відсвіжували фрукти. А в 1914 р. козаки напували з фонтанів коней.

10. Після чергового акту вандалізму над скульптурою Нептуна, у 2007 р. Львівська міська рада прийняла рішення про розташування камер спостереження по периметру площі.

Фото – Lufa, Mari, DariaYurii

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: