Меню & пошук

Виробництво органічного м’яса так само погано впливає на клімат, як і звичайного — дослідження

Виробництво органічного м’яса так само погано впливає на клімат, як і звичайного — дослідження

Дослідники заявили про необхідність впровадження податків на м'ясо.


[ads-pc-2]

Згідно з новим дослідженнями Мюнхенського технічного університету, виробництво органічного м’яса має так само негативно впливає на клімат, як і традиційне виробництво, пише The Guardian. 

Вчені оцінили викиди парникових газів від використання різних харчових продуктів і підрахували, наскільки повинні зрости ціни на них, щоб покрити шкоду від погіршення кліматичної ситуації. Вони проаналізували виробництво продуктів харчування у Німеччині, але, на думку вчених, результати будуть аналогічними для будь-якої країни ЄС. 

Виявилося, що у разі яловичини і баранини органічне і традиційне виробництво призвело до аналогічних кліматичних витрат. Органічна курка спричинила більші кліматичні втрати, а органічна свинина має трохи кращі показники, ніж її традиційні аналоги.

За словами дослідників, органічно вирощена худоба не харчується імпортними кормами й часто годується травою — це означає, що вона виробляє менше м’яса і росте повільніше, тому довше виділяє парникові гази. 

Крім цього, дослідники заявили про необхідність впровадження податків на м’ясо, щоб ціни на продукти харчування відображали їхню справжню вартість. 

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, використовували оцінку урядом Німеччини витрат через погіршення кліматичної ситуації — 180 євро за тонну CO2, — яка заснована на роботі Міжурядової групи експертів зі зміни клімату. Було виявлено, що ціна на яловичину повинні бути більше ніж на 6 євро/кг вище, щоб покрити витрати на клімат, і приблизно на 3 євро/кг більше на курку.

«Ми очікували, що органічне сільське господарство отримає вищі бали для продуктів тваринного походження, але за викидами парникових газів це насправді не має великого значення», — сказав Максиміліан Піпер з Мюнхенського технічного університету, який керував дослідженням. «Але в деяких інших аспектах органічне сільське господарство, безумовно, краще, ніж звичайне сільське господарство». Надмірне використання хімічних добрив і неправильне поводження з гноєм призводить до забруднення води і повітря, а пестициди можуть завдати шкоди дикій природі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: