Меню & пошук

Вчені знайшли у космосі найстаріший вид молекул у Всесвіті

Вчені знайшли у космосі найстаріший вид молекул у Всесвіті

З їхньою допомогою можна простежити, як розвивалася хімія після великого вибуху


[ads-pc-2]

Найстаріший вид молекул у Всесвіті виявили у космосі. Вчені вважають, що знахідка допоможе простежити, як розвивалися хімічні сполуки після великого вибуху, пише The Guardian.

На думку дослідників, позитивно заряджена молекула, відома як гідрид гелію, зіграла ключову роль на ранніх етапах формування хімії Всесвіту. Це перший молекулярний зв’язок і перша хімічна сполука, що виникла у Всесвіті після великого вибуху. Вона також відкрила шлях для утворення молекул водню.

«Незважаючи на те, що [гідрид гелію] не має важливого значення для Землі сьогодні, хімія нашого Всесвіту розпочалася саме з нього. Відсутність явних доказів його існування у міжзоряному просторі була дилемою в астрономії», − пишуть автори дослідження, опублікованого в журналі Nature.

Вчені знайшли гідрид гелію на малій яскравій 600-річній планетарній туманності, що знаходиться в 3000 світлових років від сузір’я Лебедя. На думку вчених, знахідка підтримує теорії про те, що відбувалося на початку хімії Всесвіту.

Експерт з гідриду гелію в Університеті Джорджії Філіп Стенсіл називає знахідку захопливою і дуже важливою, але каже, що для більшої впевненості необхідно знайти молекулу ще в іншому місці.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: