Меню & пошук

Щоб отримати нову навичку, мозку потрібнен відпочинок − дослідження

Щоб отримати нову навичку, мозку потрібнен відпочинок − дослідження

Короткі періоди відпочинку потрібні для того, щоб закріпити знання у пам'яті


[ads-pc-2]

Вчені національного інституту здоров’я США з’ясували, що нашому мозку необхідні короткі перерви для засвоєння нових навичок і знань.

«Усі думають, що для того, аби опанувати щось нове, потрібна практика, практика і ще раз практика. Натомість ми з’ясували, що перерви і відпочинок так само важливі», − стверджує Леонардо Коен, старший дослідник Національного інституту неврологічних розладів та інсульту.

В експерименті взяли участь фізично і психічно здорові волонтери. На екрані їм показували числа, які потрібно було записувати якомога більшу кількість разів лівою рукою протягом 10 секунд. Після цього учасники мали 10 секунд відпочинку і мали знову повторити все спочатку ще 35 разів. Дослідники слідкували за активністю хвиль мозку волонтерів за допомогою спеціального обладнання і помітили, що вона сильніше змінювалась під час відпочинку, ніж під час активної фази експерименту.

Дослідники з’ясували, що продуктивність волонтерів збільшувалася після перерви та суттєво зросла на наступний день експерименту після тривалого відпочинку. Активність хвиль їхнього мозку свідчить про те, що мозок зміцнював та підсилював спогади протягом періодів відпочинку.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: