Меню & пошук

Учені знайшли спосіб стерти частину довготривалої пам’яті мухи

Учені знайшли спосіб стерти частину довготривалої пам’яті мухи

Команда також змогла визначити конкретний молекулярний механізм, відповідальний за цей ефект.


[ads-pc-2]

Дослідники з Токійського університету стерли частину довготривалої пам’яті мухи-дрозофіли, залишивши її в темряві на довгий час, — пише Journal of Neuroscience.

Якщо самець мухи-дрозофіли не спарювався  довгий час, то це фіксується в його довготривалій пам’яті. Згодом він перестає звертати увагу на самок. Команда виявила, що якщо тримати комаху в темряві два дні, вона забуває про травму й поводиться як завжди.

Це перше підтвердження того, що світло навколишнього середовища відіграє важливу роль у підтримці довготривалої пам’яті комах. Біологи зосередилися на білку в мозку мухи, який реагує на світло. Вони виявили, що він пов’язаний з іншим білком, який відповідає за пам’ять і навчання.

Команда також змогла визначити конкретний молекулярний механізм, відповідальний за цей ефект. Учені стверджують, що в інших умовах стерти довготривалу пам’ять складно, але дослідження може призвести до появи нових методів лікування.

Дослідники пояснили, що особливо шокуюча подія може бути закріплена в довготривалій пам’яті. Такі спогади можуть бути руйнівними, викликаючи посттравматичний стресовий розлад. Травматичні переживання дуже важко забути, але відкриття команди показало, що ці спогади насправді можуть бути змінені. Це може відкрити нові можливості для лікування травматичних спогадів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: