Меню & пошук

Вчені зафіксували повторювані сигнали за межами галактики

Вчені зафіксували повторювані сигнали за межами галактики

Це сталося вже вдруге


[ads-pc-2]

Астрофізики зафіксували незвичні повторювані радіосигнали за межами галактики за допомогою телескопа в Канаді, пише BBC.

Вчені зафіксували 13 радіосигналів, серед яких один повторюваний та дуже незвичний, джерело якого знаходиться на відстані у 1,5 мільярди світлових років. Такий вид сигналів називають FRB fast radio bursts (швидкі радіоспалахи).

Раніше подібний повторюваний сигнал помічали лише раз 2016 року. Його джерело знаходилося у 6 мільярдах світлових років від Землі.

«Знаючи про ці сигнали ми припускаємо, що можуть бути й інші. А з більшою кількістю повторюваних радіосигналів і з більшою кількістю їх джерел, які можна досліджувати, ми зможемо краще зрозуміти усі ці космічні пазли», − каже Інґрід Стрейтс, вчена-астрофізик з Університету Британської Колумбії.

Природа цих сигналів поки що невідома, проте вчені мають кілька гіпотез. Серед них гіпотеза про те, що джерелом цих сигналів є нейронна зірка з дуже сильним магнітним полем, що обертається з великою швидкістю, або дві нейронні зірки, що зливаються разом. Дехто навіть висуває припущення про іншопланетний корабель, проте такі гіпотези не мають багато прихильників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: