Меню & пошук

Учені використали гучномовець, щоб повернути рибу до мертвих коралових рифів

Учені використали гучномовець, щоб повернути рибу до мертвих коралових рифів

До цих ділянок повернулось вдвічі більше риби


[ads-pc-2]

Британські вчені Університету Ексетера й австралійські вчені Університету імені Джеймса Кука об’єднали зусилля для того, аби оживити коралові рифи. Вони використали підводний гучномовець, щоб повернути рибу до мертвих коралових рифів і допомогти підводним мешканцям швидше відновитися. Дослідники записали й відтворили звуки здорових рифів. Такий процес називається «акустичне збагачення».

Гучномовці розмістили на окремих ділянках Великого Бар’єрного рифу. Виявилося, що до цих ділянок повернулося вдвічі більше риби у порівнянні з ділянками, на яких гучномовців не було. Крім того, на 50% збільшилася кількість видів. Таке різноманіття може стати ключем до відновлення коралових рифів.

Стів Сімпсон, професор Університету Ексетер й один з авторів дослідження, зазначив: «Рифи стають тихими, як привиди, коли вони деградують, через те, що креветки й риба зникають. Але, використовуючи гучномовець для відтворення цих втрачених звуків, ми можемо привернути молоду рибу».

Через глобальне потепління великі ділянки Великого Бар’єрного рифу вимерли. Теплові хвилі не тільки руйнують це природне диво, але й знижують здатність ділянок до відновлення.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: