Меню & пошук

Глобальне потепління може стати причиною передчасних пологів

Глобальне потепління може стати причиною передчасних пологів

Вчені виявили зв'язок між ранньою народжуваністю та рекордно високими температурами


Глобальне потепління, спричинене кліматичною кризою, може спричиняти передчасні пологи. Таких висновків дійшли вчені Університету Каліфорнії у Лос-Анджелесі – пише CNN. Протягом дослідження виявили, що жінки ризикують народжувати передчасно через високі температури. За спостереженням науковців, у дні, коли температура в США досягала межі 32,2°C, рівень народжуваності піднімався на 5%. Після того, як температура спадала, народжуваність знижувалася. 

5% можуть не здаватися суттєвими, але дослідники підрахували, що за 20 років 25 тисяч немовлят у США з’явилися на світ передчасно. Середнє скорочення часу вагітності склало 6,1 дня, а в деяких випадках діти народжувалися раніше на два тижні. 

Попередні дослідження вчених показали, що діти, народжені передчасно, мають більший ризик госпіталізації на початку життя, набуття таких захворювань, як астма й затримка розвитку. 

Учені не пояснюють причини зв’язку між спекою й ранніми пологами.  Тепловий стрес може збільшити кількість окситоцину. Про це говорять результати дослідження поведінки тварин. У жінок рівень окситоцину зростає, коли починаються пологи. Інша теорія полягає в тому, що сильна спека може спричинити передчасні пологи через серцево-судинний стрес. Під час дослідження опрацьовували показники народжуваності з 1969 по 1988 рік. З того часу кількість рекордно спекотних днів збільшилася, тому передчасна народжуваність може стати серйозною проблемою в майбутньому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: