Меню & пошук

Глобальне потепління може стати причиною передчасних пологів

Глобальне потепління може стати причиною передчасних пологів

Вчені виявили зв'язок між ранньою народжуваністю та рекордно високими температурами


[ads-pc-2]

Глобальне потепління, спричинене кліматичною кризою, може спричиняти передчасні пологи. Таких висновків дійшли вчені Університету Каліфорнії у Лос-Анджелесі – пише CNN. Протягом дослідження виявили, що жінки ризикують народжувати передчасно через високі температури. За спостереженням науковців, у дні, коли температура в США досягала межі 32,2°C, рівень народжуваності піднімався на 5%. Після того, як температура спадала, народжуваність знижувалася. 

5% можуть не здаватися суттєвими, але дослідники підрахували, що за 20 років 25 тисяч немовлят у США з’явилися на світ передчасно. Середнє скорочення часу вагітності склало 6,1 дня, а в деяких випадках діти народжувалися раніше на два тижні. 

Попередні дослідження вчених показали, що діти, народжені передчасно, мають більший ризик госпіталізації на початку життя, набуття таких захворювань, як астма й затримка розвитку. 

Учені не пояснюють причини зв’язку між спекою й ранніми пологами.  Тепловий стрес може збільшити кількість окситоцину. Про це говорять результати дослідження поведінки тварин. У жінок рівень окситоцину зростає, коли починаються пологи. Інша теорія полягає в тому, що сильна спека може спричинити передчасні пологи через серцево-судинний стрес. Під час дослідження опрацьовували показники народжуваності з 1969 по 1988 рік. З того часу кількість рекордно спекотних днів збільшилася, тому передчасна народжуваність може стати серйозною проблемою в майбутньому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: