Меню & пошук

Вчені створили екологічну альтернативу скла з деревини

Вчені створили екологічну альтернативу скла з деревини

Вчені окислили матеріал та просочили його синтетичним полімером.


[ads-pc-2]

Американські вчені з Університету Меріленду і Університету Колорадо створили прозору деревину, яка нагадує скло, але міцніша. Таке «скло» можна використовувати у звичайних вікнах, пише Daily Mail. 

«Скло» отримали з рідкісного бальсового дерева, що росте у Південній і Центральній Америці. Вчені окислили матеріал та просочили його синтетичним полімером, зробивши практично прозорим. 

На відміну від традиційного скла, прозора деревина витримує сильніші удари і при пошкодженні гнеться або розколюється, а не б’ється. Деревина може краще зберігати тепло та прохолоду, ніж звичайне скло. Крім цього, її виробництво — екологічна альтернатива звичайному склу, яке створює 25 000 тонн викидів на рік.

«Таким чином, вивчення енергоефективних віконних матеріалів важливо для вирішення проблеми витрат на опалення, дефіциту енергії та глобального впливу зміни клімату, пов’язаного зі збільшенням викидів вуглецю», — написала команда в дослідженні.

Це не перший приклад оптично прозорої деревини: попередні дослідження були зосереджені на вивченні анатомії деревини на мікроскопічному рівні. Остання розробка здається більш прозорою, ніж створені у минулому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: