Меню & пошук

В Атлантичному океані знайшли єдине місце, яке постійно охолоджується — дослідження

В Атлантичному океані знайшли єдине місце, яке постійно охолоджується — дослідження

В середньому з 1900 року поверхня океану прогрілася майже на 1°C.


[ads-pc-2]

Вчені виявили, що попри глобальне потепління в Атлантичному океані є місце, яке постійно охолоджується. Про це повідомляє Daily Mail з посиланням на дослідження німецьких вчених, опубліковане в журналі Nature Climate Change. 

З 1900 року поверхня океану прогрілася майже на 1°C, оскільки вода постійно поглинає  тепло. Однак, температура ділянки океану, що розташована нижче Гренландії, за цей період знизилася на 0,9°C. Ділянку вперше зафіксували у 2015 році, а за останні 5 років, які були найтеплішими за всю історію спостережень, місце стало особливо помітним. 

«Антропогенна зміна клімату змінює схему кліматичної системи», — сказав Крістофер Карнаускас, океанограф з американського Університету Колорадо у Боулдері, який не брав участі в дослідженнях. «[Ділянка, яка постійно охолоджується] є цікавим проявом небезпеки, яку ми створюємо.

У своєму дослідженні кліматолог Пол Кейл з Інституту метеорології ім. Макса Планка в Гамбурзі і його колеги створили довгострокові кліматичні моделі, щоб точно визначити, які чинники сприяли цьому явищу. Серед основних причин виникнення холодної ділянки в океані вчені називають зміну океанських течій і хмар.

Циркуляція води в Атлантичному океані грає ключову роль у регулюванні глобального клімату. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: