Меню & пошук

У Франції забороняють дискримінацію регіональних акцентів

У Франції забороняють дискримінацію регіональних акцентів

Приблизно 30 мільйонів французьких громадян розмовляють з акцентом.


[ads-pc-2]

Влада Франції забороняє дискримінацію регіональних акцентів, пише The Guardian. Тепер «глоттофобія» — французький термін на позначення дискримінації на основі вимови — вважається злочином поряд з расизмом, сексизмом та іншими проявами дискримінації.

Національна асамблея Франція ухвалила закон 98 голосами проти 3. За його порушення передбачено штраф розміром 45000 євро і до трьох років в’язниці.

Крістоф Езе, який запропонував закон, сказав, що акценти — серйозна проблема. «Наявність регіонального акценту у Франції автоматично означає, що з вами поводяться як з селюком — люб’язно, але принципово несерйозно», — сказав він.

Приблизно 30 мільйонів французьких громадян розмовляють з акцентом. Це майже половина 67-мільйонного населення Франції, повідомляє BBC. Найбільша група акцентів представлена на півдні країни. Регіональними акцентами також користуються на Корсиці, Ельзасі, Бретані й на півночі країни.

Наявність регіонального акценту може стати на заваді кар’єрному просуванню на радіо та телебаченні, політиці, вищих навчальних закладах і державній службі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: