Меню & пошук

Танення льодовиків Ґренландії й Антарктики відбувається в шість разів швидше, ніж у 1990-их роках — дослідження

Танення льодовиків Ґренландії й Антарктики відбувається в шість разів швидше, ніж у 1990-их роках — дослідження

Через це глобальний середній рівень океану піднявся на 17,8 мм.


[ads-pc-2]

Ґренландія й Антарктика втрачають масу в шість разів швидше ніж у 1990-их роках через глобальне потепління — повідомляє BBC.

У період між 1992 і 2017 роками Ґренландія й Антарктика втратили 6,4 трильйона тонн льоду. До таких даних дослідники прийшли після вивчення даних з супутників, які відстежують зміну об’єму льодовикових щитів. Через це глобальний середній рівень океану піднявся на 17,8 мм.

«Це не дуже добра новина. Сьогодні льодовикові щити  стають причиною підвищення рівня моря на третину, тоді як у 1990-і роки їхній внесок був досить невеликим — близько 5%. Це має важливі наслідки для майбутнього, затоплення прибережних районів й ерозії», — сказав професор Ендрю Шепард з Університету Лідса у Великобританії.

У 2014 році Міжурядова група експертів зі змін клімату спроєктувала оцінку втрат льоду. Тоді було встановлено, що середній рівень океану може піднятися на 53 см до 2100 року.

Нові дослідження команди проєкту Ice Sheet Mass Balance свідчать, що втрати льоду в Антарктиці й Ґренландії мають набагато більш песимістичні результати. Імовірно, середній рівень океану до 2100 року може піднятися ще на 17 см і становитиме 70 см. 

«Якщо це так, то до 2100 року 400 мільйонів людей будуть піддаватися ризику щорічного затоплення прибережних районів», — сказав професор Шепард.

Сумарний щорічний показник утрат льоду для Антарктики й Ґренландії у 1990-их роках становив близько 81 мільярда тонн. До 2010 року він виріс до 475 мільярдів тонн на рік.

Раніше стало відомо, що половина пляжів у світі можуть затонути через глобальне потепління. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: