Меню & пошук

Перше видання книги «Гаррі Поттер і філософський камінь» продали за $152 000

Перше видання книги «Гаррі Поттер і філософський камінь» продали за $152 000

Роулінг підписала книгу своїй літературній агентці.


[ads-pc-2]

Перше видання книги Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь» продали за £118 тис. (приблизно $152 тис.) на аукціоні Bonhams у Лондоні. 

Книга належала літературній агентці Бріоні Еванс з видавництва Christopher Little, яка отримала її в 1995 році від поки що невідомої письменниці Роулінг. Еванс зацікавилася рукописом. Згодом книга, яка була відхилена дванадцятьма видавництвами, була продана лондонському «Bloomsbury» в 1996 році, а в 1997 році була видана тиражем у пя’тсот примірників у твердій палітурці.

Еванс пішла з роботи у видавництві до публікації книги, але отримала свою копію. У 1998 році вона взяла участь у читанні Роулінг для промоції другої книги про Гаррі Поттера на літературному фестивалі в Челтнемі. Еванс приєдналася до короткої черги, щоб підписати її копію книги «Гаррі Поттер і Філософський камінь». Роулінг підписала книгу так: «Бріоні — найважливіша людині, яку я коли-небудь зустрічала в черзі за автографом, і першій людині, яка побачила потенціал Гаррі Поттера». 

Особливість книги – у двох помилках, які пропустив коректор. Перша – на обкладинці в слові «філософський», друга – в описі екіпірування на 53 сторінці.

Раніше стало відомо, що найбільший магазин з товарами з «Гаррі Поттера» відкриється в Нью-Йорку. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: