Меню & пошук

В Києві відкрилась виставка найвідомішого фотографа National Geographic

В Києві відкрилась виставка найвідомішого фотографа National Geographic

[ads-pc-2]

tn

В київській галереї Brucie Collections відкрилась виставка одного з найвідоміших фотографів світу – Стіва МакКаррі, чий знімок афганської дівчинки став одним з найбільш упізнаваних не лише в журналі National Geographic, а й у всьому світі. 

steveСтів МакКаррі народився у 1950 році у Філадельфії, захопився фотографією під час навчання на кінематографічному факультеті в університеті штату Пенсильванія. Попрацювавши деякий час фотожурналістом для місцевого видання, МакКаррі у якості «вільного художника» вирушив до Індії. Саме ця подорож, за словами автора, навчила його спостерігати і чекати, «коли люди забудуть про фотокамеру у твоїх руках і проявиться душа».

Відомість Стіву МакКаррі принесли фоторепортажі про зіткнення загонів повстанців із урядовими військами в Афганістані, зроблені ним наприкінці 70-х років, напередодні вторгнення радянських військ. Заради кадрів, що потрапили на сторінки The New York Times, та згодом облетіли увесь світ, автор ризикував життям, нелегально перетинаючи пакистанський кордон та перебуваючи у зоні бойових дій. За свій репортаж, страшний, та водночас глибоко людяний, МакКаррі отримав золоту медаль Роберта Капи – найвищу нагороду воєнного фотографа.

p4664-0065

 

Steve_Mccurry9copy

INDIA-10209NF

У кінці 1984 року фотограф потрапив до табору афганських біженців у Пакистані, де й було зроблено його найвідоміший знімок – портрет афганської дівчини з очима кольору морської хвилі, яка дивиться в очі глядачеві. Фотографія з’явилася на обкладинці National Geographic і була визнана найбільш впізнаваною за весь час існування журналу, ставши символом не тільки афганського конфлікту, але й проблеми біженців та війн по всьому світу.

МакКаррі є членом знаменитої фотоагенції «Magnum Photos», його фотографії опубліковано у найвідоміших виданнях, таких як Paris Match, Stern, Time, Newsweek та Life. На рахунку автора понад десять фотографічних книг. Роботи фотографа відзначені десятками престижних нагород, кілька разів Стів МакКаррі був визнаний «Найкращим фотокореспондентом року» за версією різних журналів і асоціацій, чотири рази – безпрецедентно – автор посідав перше місце на конкурсі World Press Photo.

Побачити обрані фотографії, зроблені одним з видатних репортажних фотографів нашого часу Стівом МакКаррі усі охочі можуть у галереї Brucie Collections починаючи з 15 травня 2014 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: