Сортування і повторне використання сміття винайшли древні римляни — дослідження
Сортування і повторне використання сміття винайшли древні римляни — дослідження
Археологи дослідили зразки ґрунту, щоб простежити рух сміття по всьому місту.
[ads-pc-2]
Розкопки руїн Помпеїв показують, що сміття, залишене за межами міста, було зібрано і відсортовано, пише The Guardian.
Дослідники виявили, що величезні купи сміття за межами міських стін насправді були «майданчиком для циклів використання та повторного використання».
Професорка Еллісон Еммерсон з Тулейнського університету у Новому Орлеані, яка разом з іншими дослідниками працювала в Помпеях, сказала, що купи сміття були майже вздовж усієї зовнішньої стіни на північній стороні міста. Деякі купи висотою в кілька метрів містили шматочки кераміки і гіпсу, які можна було використовувати як будівельні матеріали. Вчені прийшли до висновків, що частина міста була побудована зі сміття.
Раніше вважалося, що ці кургани утворилися, коли в місті стався землетрус приблизно за 17 років до виверження Везувію, сказала Еммерсон.
Археологи дослідили зразки ґрунту, щоб простежити рух сміття по всьому місту.
«Різниця в ґрунті дозволяє нам побачити, чи було сміття вироблене в тому місці, де воно було знайдене, або зібране з іншого місця для повторного використання і переробки» — сказала Еммерсон.
Вона також додала: «Помпеї жили набагато ближче до свого сміття, ніж більшість з нас вважали б прийнятним, не тому, що в місті не було інфраструктури, і вони не спромоглися управляти сміттям, а тому, що їх системи міського управління були організовані на основі інших принципів».