Меню & пошук

Що сталося б, якби всі продані пластикові пляшки зібрали в одному місці – Reuters

Що сталося б, якби всі продані пластикові пляшки зібрали в одному місці – Reuters

Світ потонув би у пластику


[ads-pc-2]

Графічний редактор Reuters Саймон Скарр і розробник візуалізації даних Марко Ернандес створили 3D-модель, що показує, як виглядали б купи пластикових пляшок, які люди в усьому світі купують щодня, щомісяця, щороку і за останні 10 років. Про це пише Reuters.

За підрахунками Euromonitor International, щохвилини в усьому світі продають приблизно 1 мільйон пластикових пляшок. Спираючись на цю інформацію, дизайнери показали, як могли б виглядати купи пляшок за різний період.

Наприклад, за годину в усьому світі викидають 54,9 мільйонів пляшок. Гора з них була б вищою за статую «Христа-Спасителя» у Ріо-де-Жанейро, що має висоту 38 метрів.

За день у світі купують близько 1,3 мільярдів пляшок. Якщо зібрати їх в одному місці, купа була б розміру, як половина Ейфелевої вежі (324 метри).

40 мільярдів пляшок, викинутих людством за місяць, могли б стати горою, що значно перевищує розміри Ейфелевої вежі.

Найвищий хмарочос у світі Бурдж Халіфа (828 метрів) міг би здатися мініатюрним, порівняно з купою пластикових пляшок, які люди купують за один рік. Їх кількість сягає 481,6 мільярдів.

За даними Euromonitor International, з 2009 року у світі продали 4 трильйони пластикових пляшок. Масштаб такої гори пляшок порівняли з Мангеттеном у Нью-Йорку. Купа пляшок сягнула б у висоту 2,4 кілометрів.

За даними ООН, 8 мільйонів тонн пластику – пляшок, упаковок й іншого сміття – потрапляють в океан щороку.

Фото: Reuters

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: